Nieskuteczni

Elbląg, Nieskuteczni

Olimpia Elbląg podzieliła się punktami z Hutnikiem Kraków w dzisiejszym (4 maja) meczu. Olimpijczycy bezbramkowo zremisowali z krakowskim zespołem, mimo że drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika. Zobacz zdjęcia.

- Nie jestem zadowolony z wyniku. Czerwona kartka zmieniła jego oblicze. My, grając w przewadze, graliśmy za wolno. Nie da się dziś robić różnicy w jakiejkolwiek części boiska, grając tak wolno. Dodatkowo, poza Sangowskim, nie wygrywaliśmy pojedynków „jeden na jeden“ - mówił Sebastian Letniowski, trener Olimpii Elbląg na pomeczowej konferencji.

Sezon II ligi powoli wchodzi w decydującą fazę. W ten weekend z trzecim poziomem rozgrywek pożegnała się Sandecja Nowy Sącz. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można napisać, że walka o utrzymanie będzie toczyć się do ostatniej kolejki. Dlatego Olimpia musi punktować w każdym meczu.

Dziś kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli dwie różne połowy. W pierwszej... bliżej gola (a w zasadzie goli) byli goście. Olimpijczycy przeprowadzili kilka udanych kontrataków, ale skończyło się na postraszeniu bramkarza rywali. Dobrym przykładem jest tu rajd Marcela Stefaniaka z 7. minuty. Kontra elblążan, pomocnik biegnie przez pół boiska, wychodzi na dogodną sytuację i strzela niecelnie. Kilka razy też Olimpijczykom dopisało szczęście, jak np. w 14. minucie, kiedy Marcin Wróbel huknął w poprzeczkę, piłka spadła, ale nie przekroczyła linii bramkowej.

Plan Hutnika na ten mecz musiał zostać zweryfikowany po tym, jak jeszcze w pierwszej połowie Igors Tarasovs i Marcin Wróbel odnieśli kontuzje i zostali zmienieni. Pod koniec pierwszej części Marcin Budziński w trzy minuty zobaczył dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

Druga połowa to ciągłe i bezskuteczne ataki Olimpijczyków. Można wymieniać kolejne strzały celne i niecelne podopiecznych Sebastiana Letniowskiego. Tylko wynik na tablicy się nie zmieniał. Kilkakrotnie w dobrej sytuacji był Marcel Stefaniak i nie wykorzystywał 100-procentowych sytuacji. Olimpijczycy próbowali grać dośrodkowaniami na napastników w polu karnych. Strzały z dystansu mijały bramkę Hutnika.

Po piątkowych i sobotnich meczach drużyny z miejsc 11-14 (Wisła Puławy, Olimpia, Elbląg, Lech II Poznań i Skra Częstochowa) mają po 39 punktów. 15. (pierwszy w strefie spadkowej) GKS Jastrzębie ma 36 punktów i mecz Chojniczanką Chojnice gra w poniedziałek (6 maja). Jeżeli wygra, zrówna się z punktami z rywalami.

Olimpijczycy w następnej kolejce w Niepołomicach zagrają ze zdegradowaną już Sandecją Nowy Sącz.

- Tak grając, nie będziemy przegrywać, bo widać, że zespół dobrze broni. Ale żeby się utrzymać, trzeba wygrywać. A żeby wygrywać, to trzeba zdobywać bramki. - mówił Sebastian Letniowski.

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 0:0

Olimpia: Witan – Sarnowski, Wierzba, Spychała, Stefaniak (60' Filipczyk), Danilczyk (69' Jóźwicki), Kozera (69' Sienkiewicz), Żak, Mruk, Sangowski, Famulak

• Wstyd. Z taką grą to nawet na 2 ligę się nie nadają. Jak można przez 45minut nie strzelić gola, u siebie, w meczu, w którym zdobycie 3 pkt jest piekielnie ważne, aby się utrzymać. Zaraz się okaże, że w przyszłym sezonie derby i z Olsztynem i z Concordią... Kpina z kibiców.
    Iwona.l(2024-05-04)
  • Tragedia, przeciw 11 lepiej im szło, niż przeciwko 10,bezsensowne dośrodkowanie w środek pola karnego, gdzie nikogo nie było, wygląda to słabo.
  • Prezesie Pawle czas odpalać gromnice i modlić się o nieprzystąpienie do rozgrywek Puław, Stężycy i Skry
  • Zawsze mogło być gorzej np. w..... l i do domu... Olimpia mistrzem Polski za 2 lata...
    10
    10
    Machu Picchu(2024-05-04)
  • Jak nie można wygrać trzeba przynajmniej zremisować bo i ten punkt może okazać się bezcenny w walce o utrzymanie.
  • Dwa punkty w plecy... to jak w... ol I do domu Machu - Piciu czy jak tam on - znowu miał rację. - ścick w tabeli niesamowity- Derby coraz realniejsze- gumaki juž czekają
  • No szkoda bo stawiałem na 1-0 i na tyle z przewagą jednego zawodnika to był obowiązek wygrać a tak te dwa punkty mogą zabraknąć.... Swoją drogą potwierdza się że Olimpia lepiej gra na wyjeździe a dlaczego ? bo kibice zachowują się jak ci tu na portalu, czyli nie adekwatnie, pesymistycznie a to dołuje a nie pomaga.
  • Tu można było wygrać, ba, wręcz trzeba było wygrać. Ten punkt, w takiej sytuacji jaka była podczas meczu, to gorszy od porażki.
    16
    4
  • Nastepne dwa punkty stracone. Moze powrot do III ligi bedzie najlepszym wyjsciem. Panowie naucza sie grac powracajac do podstaw. Az przykro patrzec
  • Kozera i Żak to zawodnicy drewnopodobni, Spychala to lepiej nie mówić a popis nieudolności dał Stefaniak. I z tego i owego nie ma kto bramki strzelić. Sangowski robi różnicę, ale zawodnicy go nie widzą.
  • Gdyby poprzedni mecz był remis a dziś wygraną to było by ok ? Powtarzam Olimpia lepiej gra na wyjeździe bo tu ma kibiców i tych kibolom na portEl takich jak ich komentarze. Dla was w ogóle nie chce się grać.....