Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komentarze czytelnika

 • Ty tworzysz markę Elbląg!

  RobertTurlej Witam, Szkoda, że większość komentujących chyba nie do końca zrozumiała treść mojego artykułu. Nie bronię ani nie krytykuję nowego logo. O pilnej potrzebie stworzenia strategii promocji miasta mówiłem wielokrotnie a czytelnicy mojego bloga powinni znać moje stanowisko w tej sprawie. Podkreślam, że w mieście dzieje się wiele ciekawych rzeczy o których warto mówić oraz pisać. Nigdy nie powiedziałem do turysty "nie jedź do Elbląga bo tam nic się nie dzieje". Przestańmy cały czas wszystko krytykować.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2012-04-02)
 • Nowy plac zabaw w Modrzewiu

  RobertTurlej Do zatroskany: Bardzo chętnie się z Tobą spotkam i porozmawiamy. Zapraszam na spotkanie w Urzędzie Miejskim podczas mojego dyżuru. Widzę, że wielką radość sprawia Tobie opluwanie mojej osoby to może warto zrobić to twarzą w twarz. Gdybyś interesował się moją pracą w Radzie to wiedziałbyś co już udało mi się zrobić dla mieszkańców Zawady. Jeśli chodzi o przedszkola i żłobki to bardzo chętnię poznam Twoją propozycję uchwały. Ciekawi mnie, czy analizowałeś koszty funkcjonowania przedszkoli za miesiąc wrzesień i znasz symulację na najbliższe dwa. Pewnie nie, bo po co, lepiej nabić piany w komentarzach. Ja akurat analizaowałem te dane i rozmawiałem z Dyrektorem Departamentu Edukacji w tej sprawie. Analizuję również jak sytuacja wygląda w innych samorządach. Pozdrawiam i czekam na spotkanie.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2011-11-02)
 • Nowy plac zabaw w Modrzewiu

  RobertTurlej Do autora (osoby anonimowej) jednego z ostatnich komentarzy. Na ostatniej Sesji nie było głosowania nad zmianą opłat w przedszkolach bo nie można było głosować nad uchwałą, której się nie zna. Osoby, które oglądały obrady wiedzą jakie jest w tej sprawie stanowisko większości radnych. Nie eksperymentujmy, nie róbmy wyścigów kto pierwszy zmieni opłaty za przedszkola. Analizy cały czas są robione w jaki sposób można by zmienić opłaty za przedszkola.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2011-10-31)
 • Nowy plac zabaw w Modrzewiu

  RobertTurlej Gwoli wyjaśnienia. TAK pieniądze na plac zabaw pochodzą od sponsora i zostało to załatwione jeszcze w poprzedniej kadencji. Nikt nie przypisuje tutaj żadnego sukcesu. Radny oprócz tego, że jest głosem mieszkańców w Ratuszu powinien również informować ich o poczynaniach Samorządu. Inwestycję pn. Plac zabaw w Modrzewiu monitorowałem od początku i cieszę się, że udało się ją zakończyć. Dodam, że poprzednie przetargi zostały unieważnione i dlatego dopiero teraz plac zabaw powstał. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2011-10-31)
 • Filantrop Schichau

  RobertTurlej Dobry artykuł ukazujący nie tylko przemysłową działalność Ferdynanda Schichau. W ostatni poniedziałek miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez młodzież wraz z gronem pedagogicznym z Gimnazjum nr 9.W spotkaniu wzięły udział panie z Mniejszości niemieckiej a także uczennice z Monachium. Nie możemy zapominać o przeszłości o tej dobrej a także o tej nie dobrej dla narodu polskiego. Schichau, Komnick to wielkie postacie zasłużone dla naszego miasta o których powinno się pamiętać. Mam nadzieję, że starania rozpoczęte przez szkołę kilka lat temu nie pójdą na marne.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2011-05-31)
 • Plany oficera rowerowego

  RobertTurlej Oczywiście, że plany Oficera to nie jest żadna rewolucja ale na chwilę obecną nic innego nie zrobimy. Nie przeprojektujemy wszystkich elbląskich dróg rowerowych bo to wymagałoby sporych nakładów finansowychi. W tym roku trzeba skupić się na usprawnieniach (zmniejszenie krawężników, odświeżenie oznakowania poziomego, wymalowanie pzejazdów). Wydaje się to banalne, ale do tej pory były to bardzo zaniedbane sprawy. Małymi kroczkami posuwajmy się do przodu.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2011-04-01)
 • Takiego chciałbym prezydenta. Opinia

  RobertTurlej Nie mówię o swoich tekstach w mediach. Chodzi mi bardziej o powierzchowne potraktowanie "radnych" przez media, podobnie jest z kandydatami do Sejmiku. Zdarza się, że docierają do mnie głosy mieszkańców, którzy myślą, że wybieramy tylko prezydenta.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-15)
 • Takiego chciałbym prezydenta. Opinia

  RobertTurlej ulotek i plakatów w mieście jest pełno. Wszyscy mówią o kampanii prezydenckiej. Szkoda, że media zapominają o kandydatach na radnych.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-15)
 • Debata o sporcie odwołana

  RobertTurlej Wielka szkoda, że ta debata nie dojdzie do skutku. Kibice piłkarscy a także innych dyscyplin czekali na to spotkanie, chcąc zadać swoje pytania. Debaty są najlepszym sposobem na poznanie kandydatów. Może przed drugą turą dojdzie ona do skutku.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-14)
 • Będzie tymczasowa przeprawa dla zawodzian?

  RobertTurlej Dobra wiadomość.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-09)
 • Zawada bez wody

  RobertTurlej Ciekawie czy w wyniku tej modernizacji będziemy mieli lepszej jakości wodę na Zawadzie.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-08)
 • Polityka bez animozji i rozliczeń

  RobertTurlej Elbląg potrzebuje nowych władz. Elblążanie w rozmowach ze mną wielokrotnie powtarzali, że w naszym mieście nic się nie dzieje, nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. 21 listopada zagłosujmy mądrze. Każdy głos będzie ważny.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-11-08)
 • Problem 17 – Miasto bez promocji

  RobertTurlej WojŁawrynowicz bardzo dobrze napisał. Produktów mamy sporo tylko musimy je umiejętnie sprzedać. Jeśli chodzi o fundusze, to wiem, że nie trzeba wydawać nie wiadomo ile. Najważniejszy jest pomysł! Obecnie Elbląg nie ma żadnej spójnej strategii, wszystkie działania nie są ze sobą powiązane. Czas to zmienić. Osada Truso ma powstać, szkoda tylko, że nie w tym miejscu w którym powinna, mimo to, sądzę, że stanie się bardzo dobrym magnesem przyciągającym turystów.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-10-15)
 • Film promujący Pasłęk

  RobertTurlej Promocyjny film Pasłęka jest rewelacyjny. Szkoda, że nikt w naszym mieście czegoś takiego nie stworzył. Dobry film to dobra wizytówka miasta.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-10-05)
 • Problem 14 – Elbląg nie dla turystów

  RobertTurlej Elbląg nigdy nie będzie miastem typowo turystycznym nawet gdyby wydano miliony złotych na reklamę. Natomiast jedno jest pewne, nie możemy odwracać się od turystów. To co już mamy należy odpowiednio sprzedać i tak jak ktoś napisał wcześniej, współpracować w regionie.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-27)
 • Z ratusza do portu

  RobertTurlej dlaczego nie było konkursu?
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-22)
 • Piekarczyk na dukacie

  RobertTurlej Nowa "akcja promocyjna" pt. Elbląski Dukat jest kolejnym przykładem na chaos panujący w Biurze Promocji Miasta. W działaniach Biura nie widać spójności, wszystko robione jest na zasadzie ad hoc. Dukaty w obrocie powinny być głównie w sezonie turystycznym. Dlaczego dopiero teraz zaczęto wykorzystywać wizerunek Piekarczyka, nie wierzę, że przez 4 lata trwały negocjacje o prawa autorskie. Przez ten okres można było bardzo fajnie wypromować naszego małego lokalnego bohatera.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-22)
 • Wyjechali, by studiować

  RobertTurlej Miasto jest antystudenckie. Co Elbląg oferuje dla młodych ludzi? Jakie koncerty/festiwale odbywają się w naszym mieście? Czy jest prowadzona współpraca na linii Biuro Promocji UM - Uczelnie Wyższe (PWSZ, EUH-E, Jański)? Ja znam odpowiedzi wy pewnie również. Czas to zmienić!
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-16)
 • Trwają prace koncepcyjne...

  RobertTurlej W tekście moim zdaniem jest błąd bo za 770 tys. zł to nic nie wybudujemy. Tyle moim zdaniem kosztował sam projekt. Podobną kwotę UM wydał na projekt koncepcji modernizacji obiektów przy Agrikola, który najprawdopodobnie pójdzie do kosza.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-16)
 • Modrzewie woła o pomoc

  RobertTurlej do zwd: masz rację w sprawie boiska, które w obecnym stanie nie nadaje się do gry. Ale nawet gdyby się nadawało to sporadycznie ktoś by z niego korzystał. W tym miejscu powinno powstać mniejsze boisko aby można było na nim grać 5x5,wtedy miałoby to sens. W chwili obecnej szans na to nie ma, bo jeśli nie buduje się placów zabaw bo jest za drogo to i na taki cel pieniędzy nie będzie.
  Zgłoś do moderacji
  0 0
  RobertTurlej(2010-09-08)

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.