Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komentarze czytelnika RobertKoliński

 • Fizjoterapeuci ponownie w pracy, choć nie wszyscy

  RobertKoliński Fizjoterapeuci to kolejna grupa zawodowa, która musi upominać się o godne płace i godne traktowanie ze strony państwa. Rząd ignoruje tych, którzy uczą nasze dzieci i którzy leczą nas i naszych bliskich. Solidaryzujemy się z protestującymi tak jak solidaryzowaliśmy się wcześniej z nauczycielami. System wymaga stanowczych zmian. Pracownicy sektora publicznego zasługują na szacunek, na wysłuchanie - i na godne pensje.
  Zgłoś do moderacji
  3 0
  RobertKoliński(2019-05-23)
 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  RobertKoliński (. .. ) Nie pomyślano niestety o patologii związanej z okręgami wyborczymi, które są zaprzeczeniem jakiejkolwiek demokracji, nie zainteresowano się też dysproporcjami przy składaniu projektów przez np. spółdzielnie mieszkaniowe, które podobnie jak szkoły (choć w mniej skandalicznym stopniu, jeśli chodzi o sposób wymuszania poparcia) korzystają wciąż - moim zdaniem bezzasadnie - z pieniędzy BO, choć powinny zaspokajać potrzeby mieszkańców z własnych środków. Najnowszą patologią obecnej edycji BO jest umożliwienie głosowania niemowlakom, co nie tylko kłóci się z porządkiem prawnym RP, ale przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. O sprawie konsultacji społecznych wśród mieszkańców, do czego przecież sprowadza się cała idea BO, nie ma oczywiście mowy. Nie wyłączono również możliwości składania swoich projektów przez obecnych urzędników i radnych miejskich, którzy powinni kategorycznie zostać wykluczeni z tego procesu, na zasadzie, że "nie można być sędzią we własnej sprawie" - radni i urzędnicy mogą przecież składać takie projekty przez osoby popierające ich ew. pomysły, dla transparentności całego procesu jednak nie muszą i nie powinni być w niego formalnie angażowani. Krótko mówiąc, obecną edycję elbląskiego BO można podsumować znaną sentencją włoskiego szlachciury, czyli "ileż to musi się zmienić, żeby nic się nie zmieniło". Albo też krótkim - patologia i kolesiostwo.
  Zgłoś do moderacji
  2 0
  RobertKoliński(2019-05-23)
 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  RobertKoliński Kłamstwo i manipulacja - nie tylko nie zlikwidowano możliwości dalszego dojenia Budżetu Obywatelskiego przez podmioty miejskie (szkoły i przedszkola), to w dodatku umożliwiono głosowanie niemowlakom, czyli dopuszczono do ukrytego faworyzowania szkół (i tzw. "słupów wyborczych") w walce o fundusze na "miękkie" projekty w ramach BO, tak jak odbywało się to do tej pory, tylko w jeszcze bardziej wynaturzonej formie i skali. Żenującym niestety jest, że radni "pomimo uwag" ten poroniony projekt przyjęli - jak to świadczy o nich i ich odpowiedzialności za miasto i stanowienie "dobrego prawa" czy dawanie przykładu młodzieży? Elbląski BO to patologia zaprojektowana pod kolesi i nikt z radnych nie ma odwagi nic z tym zrobić - czasem coś poburczą, jak na sesji 28 marca br. , i potem przegłosują i tak patologię i szkodnictwo, bo włodarz się obrazi. Cyrk zwykły. Po zmasowanej (choć w pełni uzasadnionej) krytyce "szkolnego" Budżetu Obywatelskiego zawiadywanego przez ratuszowe, słynne już tzw. "słupy wyborcze" doszło do pewnych, kosmetycznych zmian. Z puli budżetobiorców zostały częściowo (!) wyłączone placówki szkolne, co stanowi pewien postęp, jednak w dalszym ciągu nie likwiduje skandalicznych nierówności i zwyczajnej manipulacji w kwestii zdobywania poparcia dla proponowanych przez te placówki projektów. (. .. )
  Zgłoś do moderacji
  2 0
  RobertKoliński(2019-05-23)
 • Niezwykła historia działaczki PiS

  RobertKoliński No proszę, PO-PiS nie tylko trzyma z mafią kościelną, ale i ze zwykłymi gangsterami z półświatka, niczym się od siebie post-styropiany nie różnią - PiS-PO jedno zło, przypominam.
  Zgłoś do moderacji
  1 7
  RobertKoliński(2019-05-23)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - Nie ma i mieć nie będzie, zajmujemy się bowiem rzeczami potrzebnymi społeczeństwu i służącymi Polkom i Polakom żyjącym tu i teraz, a nie rozgrzebywaniem grobów i pisaniem historii na nowo w celach polityczno-wyborczych - od tego specjaliści są w PO-PiS i na szeroko pojętej, genetycznej prawicy, szczerze nie polecam;) Takoż pozdrawiam:)
  Zgłoś do moderacji
  1 5
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński Wierzę w jednego Jarka, szeregowego posła wszechmogącego, najmędrszego stworzyciela list wyborczych, niewidzialnego układu i widzialnego PO-PiSu. .. coś w ten deseń?;]
  Zgłoś do moderacji
  1 7
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - Nie wiem, nie zajmujemy się kwestią kułactwa:) A od ilu ha jest się kułakiem wg Pana Partii? Albo: kiedy jest się komunistą? Czy wstąpienie aparatczyka czy prokuratora pezetpeerowskiego do PiS wymazuje przeszłość i już się wtedy komuchem przebrzydłem nie jest? I jeszcze chciałbym zapytać - ile ciąż trzeba usunąć, żeby zostać PiSowskim pomazańcem i ekspertem od zakazu aborcji, jak niejaki Chazan?;]
  Zgłoś do moderacji
  1 6
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - Bo partia Razem współtworzy koalicję Lewica Razem z ugrupowaniami lewicowymi i pracowniczymi, a nie koalicję Liberały Do Żłoba z ugrupowaniami konserwatywnymi, anty-pracowniczymi i neoliberalnymi; o przyczyny niechęci startu polityków SLD z list lewicowych to już trzeba pytać zainteresowanych;)
  Zgłoś do moderacji
  1 6
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński Na gotowe to każdy mądry;)
  Zgłoś do moderacji
  1 6
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - No to teraz pozostało panu tylko zbudowanie Wehikułu Czasu i wymazanie z kart historii tej niedobrej komuny, która to m. in. pańskiemu przodkowi ziemię z wiekopomnej reformy rolnej przydzieliła - polecam podręcznik instruktażowy Herberta George'a Wellsa chociażby;)
  Zgłoś do moderacji
  1 13
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - Że szmalcownik Kobylański nie żyje, to słyszałem, czas był najwyższy, zbyt dużo szkód Polsce i Polakom narobił. Co zaś do łajdackiej ustawy odbierającej należne świadczenia funkcjonariuszom i pracownikom państwa polskiego, to jest ona oczywiście bezprawna, co udowadniają kolejne sądy przywracając uposażenia skarżącym Polakom, oraz niemoralna i szkodliwa dla państwa jako całości, co widzi każda rozsądna i myśląca, nie zaślepiona zwierzęcym antykomunizmem i nienawiścią, osoba.
  Zgłoś do moderacji
  2 17
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Rzecznik po stronie obywatela

  RobertKoliński @Zen - Panie @Zen, pan musisz albo zmienić medyka-okulistę, albo odstawić reżimową propagandę na dłużej, bo pan wszędzie komunistów widzisz, jak ten Jaś ze znanego dowcipu; w dodatku nie tam, gdzie jest ich najwięcej, czyli w swoim ukochanym PiS, przytulisku dla dawnych aparatczyków i prokuratorów PZPR:)
  Zgłoś do moderacji
  7 20
  RobertKoliński(2019-05-22)
 • Obyś cudze dzieci uczył... (opinia)

  RobertKoliński Widzicie jak rozpoczęła się właśnie publiczna, obywatelska dyskusja nad marnie opłacaną pracą w Polsce i świetnie odżywionym reżimem oraz jego czynownikami? Aż uruchomiły się wszystkie trolle, madki i "oburzony aktyw" oraz "zdrowa tkanka narodu". Co stary, dobry sprzeciw pracowniczy może uczynić dla świadomości społecznej - a to dopiero pierwszy dzień strajku;) To tego - dyskusji, społecznej solidarności i świadomości swoich praw reżim boi się najbardziej, dlatego też to ten społeczny odruch próbuje hejtem i propagandą w pierwszej kolejności unieszkodliwić. Bo to od niego zaczyna się reżimów upadek. Historia kołem się toczy, tylko dziś ZOMO ma smartfony.
  Zgłoś do moderacji
  2 3
  RobertKoliński(2019-04-09)
 • Odwiesili togi, by zaprotestować

  RobertKoliński Brawo, bardzo słuszna, demokratyczna inicjatywa:)
  Zgłoś do moderacji
  17 32
  RobertKoliński(2019-04-08)
 • Do strajku gotowi, strajk! (aktualizacja)

  RobertKoliński @wede - Jakby nie patrzeć, wynika z tych danych, że statystycznie poświęca pan jednemu pacjentowi nieco ponad kwadrans swojej pracy (biurokracji nawet nie liczę;) - czy taką opiekę lekarską można nazwać "dobrą", "na europejskim poziomie"? Nie sądzę; W polskich szpitalach powinno być więcej lekarzy, młodzi lekarze-rezydenci powinni zarabiać zdecydowanie więcej, podobnie jak pielęgniarki, personel czy sanitariusze. I podobnie jest z nauczycielami czy personelem sądów - tylko solidarne domaganie się realizacji swoich postulatów pracowniczych przez kolejne grupy zawodowe może doprowadzić tu do zmian i ucywilizowania tego zdziczałego, neoliberalnego folwarku.
  Zgłoś do moderacji
  7 3
  RobertKoliński(2019-04-08)
 • Do strajku gotowi, strajk! (aktualizacja)

  RobertKoliński Wszystkim anonimowym marudom i partyjnym troll-malkontentom od trzeciej prawdy Tischnera, którzy uważają, że nauczyciele zarabiają jak należy, proponuję prosty eksperyment myślowy. Skoro nie chcecie/potraficie zajmować się sami własnymi dziećmi, to zapłaćcie nauczycielom już tylko za czas spędzony z waszym potomstwem jak za babysitting, nawet po aktualnej stawce minimalnej. Policzmy: 13,7 zł x 8h dziennie (109,6 zł) x 25 dzieci w klasie (2740 zł) x 180 dni szkolnych w roku = 493 200 zł rocznie. Wychodzi z tego, że tylko za dzienną opiekę nad dziećmi nauczyciel w Polsce powinien zarabiać (a wszędzie przyjąłem wartości minimalne) ok. 41 tys. 100 zł miesięcznie. Ile zaś im płacicie w rzeczywistości, w dodatku jeszcze urągając za ciężką pracę ze swoim potomstwem? No właśnie. Nauczyciele w Polsce są de facto okradani przez społeczeństwo na swoich pensjach, zarabiają poniżej wszelkich standardów oraz zwykłej przyzwoitości.
  Zgłoś do moderacji
  18 27
  RobertKoliński(2019-04-08)
 • Do strajku gotowi, strajk! (aktualizacja)

  RobertKoliński Nauczyciele! Nauczycielki! My – ludzie lewicy, Wasi byli uczniowie, dziś często rodzice – jesteśmy całym sercem z Wami. Życzymy Wam jak najwięcej solidarności. Tej międzyludzkiej, pisanej przez małe "s". Walczcie do zwycięstwa! Zasługujecie na nie Wy i zasługuje na nie polska edukacja. Solidarność Naszą Bronią!
  Zgłoś do moderacji
  33 58
  RobertKoliński(2019-04-08)
 • Podyskutuj o Elblągu: relikt przeszłości czy nadzieja na przyszłość?

  RobertKoliński Koliński zwykle mówi do rzeczy, tylko głosi rzeczy często niewygodne i niepopularne w dość jeszcze zindoktrynowanym od kilku dekad neoliberalną propagandą społeczeństwie (to się na szczęście powoli zmienia:) Amfiteatr spokojnie by na siebie zarobił, gdyby miasto miało jakikolwiek pomysł na niego i chęć do roboty. A tu ani jednego, ani drugiego nima;) Taka scena na powietrzu przyciągałaby tłumy, podobne do tych, jakie przychodzą dziś na pole na Wyspie Spichrzów, gdzie organizuje się prowizoryczne koncerty. Zwracam uwagę, że po powstaniu przekopu Elbląg będzie potrzebował miejsc również rozrywki i na organizację imprez dla mieszkańców oraz turystów. Amfiteatr i Dolinka - połączone z kąpieliskiem miejskim, jako całorocznym obiektem wypoczynkowo-rekreacyjnym dla całych rodzin, wg koncepcji obywatelskiej zaproponowanej przez mieszkańców - byłby idealnym do tego miejscem przyciągającym tłumy. No ale do tego trzeba mieć najpierw wizję rozwoju miasta, której obecna władza kompletnie nie posiada.
  Zgłoś do moderacji
  8 6
  RobertKoliński(2019-04-01)
 • Podyskutuj o Elblągu: relikt przeszłości czy nadzieja na przyszłość?

  RobertKoliński Za 25 mln zł to chyba ten amfiteatr ze złota miałby być; Proszę pojechać do (znienawidzonego przez niektórych;) Olsztyna i zobaczyć jak wygląda podobny obiekt przy tamtejszym zamku. Jego remont (wraz z budową pawilonów) kosztował 11 mln zł, z czego ponad 5 mln zł dorzuciła UE. Gdyby nasi włodarze zamiast wyrzucać pieniądze podatników na odkupywanie sprzętu od kolesiowskiej Góry Chrobrego czy organizację kościelnych imprez, rekolekcji i kampanii wyborczych w obiektach miejskich pomyśleli, to amfitetar dawno już byłby wyremontowany i służył mieszkańcom, jak powinien. Tyle że w Elblągu priorytety władzy są zgoła inne - kąpielisko miejskie zaorać i sprzedać prywaciarskiej deweloperce, amfiteatr zaorać, bo po co on komu, Starówkę "uszczęśliwić" garażowcem, Wyspę Spichrzów zaorać i zrobić z niej parking oraz postawić tam poroniony biurowiec etc. - poziomy głupoty i indolencji rządzących biją w Elblągu wszelkie rekordy. Amfiteatr powinien zostać wyremontowany i, zgodnie z przeznaczeniem, służyć wszystkim elblążan(k)om. Jeśli ta władza tego zrobić nie potrafi, to cóż - należy wymienić taką szkodniczą władzę.
  Zgłoś do moderacji
  45 4
  RobertKoliński(2019-04-01)
 • Bursztyn z przekopu trafi do Elbląga

  RobertKoliński Dobre:) Żart żartem, ale sam pomysł całkiem niegłupi - gdyby elbląscy posłowie PiS byli sensowni, to tego rodzaju propozycję powinni przedstawić swoim mocodawcom z Nowogrodzkiej. No ale tu wszyscy wiemy jak jest;
  Zgłoś do moderacji
  11 13
  RobertKoliński(2019-04-01)

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.