Bez medali w Opolu (judo)

Nie udało się judokom elbląskiego MKS Truso wywalczyć miejsc na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z trójki zawodników najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Białkowski.

Elbląg na turnieju judo olimpiady reprezentowali w wadze 46 kg Łukasz Białkowski, w kategorii 73 kg Tomasz Gadaj jr. i w wadze 81 kg Karol Białkowski. Najlepiej zaprezentował się Łukasz Białkowski, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród 16. zawodników w swojej kategorii wagowej. Dalsze miejsca zajęli pozostali elbląscy judocy.
     Przed wyjazdem do Opola bardzo ostrożnie o szansach elblążan na medale wypowiadał się Tomasz Gadaj, trener judoków. Elbląskim kibicom judo pozostają wspomnienia o złotym medalu Joanny Jaworskiej z ubiegłorocznej olimpiady. Może za rok będą medalowe trofea. Trzeba jednak dodać, że już sam awans do finału olimpiady jest sukcesem młodych zawodników z Elbląga. Za ten wyczyn klub i województwo zyskało punkty do ogólnopolskiej klasyfikacji sportu młodzieżowego.