Kolejna porażka Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:2
Concordia przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:2 (fot. W. Sadowski)

W niedzielnym spotkaniu Concordia nie sprostała Siarce Tarnobrzeg. Elblążanie stracili gola w końcówce meczu i przegrali 1:2 (1:1). Zobacz fotoreportaż.

Siarka nie zawiodła
       Przed spotkaniem to goście byli stawiani w roli faworyta i nie zawiedli swoich kibiców. Conocrdii co prawda udało się doprowadzić do remisu, ale goście ambitnie walczyli o trzy punkty i zdobyli zwycięskiego gola w końcowym fragmencie gry. Po niedzielnej porażce pomarańczowo-czarni tracą już cztery punkty do przedostatniej w tabeli Garbarni Kraków.

Do przerwy po golu

Pierwszą szansę na zdobycie bramki już na początku pojedynku miała Concordia. Piłkę w polu karnym otrzymał Patryk Galeniewski, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz gości Oskar Pogorzelec. Gra przeniosła się do środka pola i kibice nie oglądali wielu bramkowych okazji. Po blisko półgodzinie gry do ataku ruszyła Siarka. Blisko szczęścia był Jakub Wróbel, po którego uderzeniu piłka przeleciała obok słupka. Chwilę później większą precyzją popisał się Tomasz Persona i tarnobrzeżanie prowadzili 1:0. Zawodnik Siarki zaskoczył bramkarza Concordii Przemysława Matłokę uderzeniem z rzutu wolnego. Stracona bramka obudziła gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Tomasz Nawotka podał do stojącego w polu karnym Radosława Stępnia, a ten pokonał z łatwością bramkarza Siarki. Od tego momentu, aż do końca meczu zaczęła się walka gości o zdobycie zwycięskiego gola. Jeszcze przed przerwą bliski szczęścia był Persona, ale Matłoka kapitalnie obronił jego uderzenie z osiemnastu metrów.

Walka i bramka w końcówce

W drugiej odsłonie Siarka nadal dążyła do zdobycia trzech punktów. W trakcie dziesięciu minut po przerwie goście mieli trzy dobre okazje do zmiany wyniku. Po ładnych akcjach obok bramki strzelali Wróbel oraz dwukrotnie Marcin Truszkowski. Od 71 min. sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Lewandowskiego. Mimo gry w osłabieniu na dziesięć minut przed końcem elblążanie mieli swoją szansę. Po rzucie wolnym w piłkę nie trafił stojący w polu karnym Adrian Korzeniewski, a chwilę później obrońcy zablokowali strzał Michała Kiełtyki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 87 min. Po rzucie wolnym piłka uderzona przez Personę wylądowała w siatce i trzy punkty pojechały do Tarnobrzega.

Trudno o nadzieję

Concordia przegrała kolejny mecz i ciężko szukać pozytywów. Przed elblążanami kolejny trudny pojedynek. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Wojciecha Grzyba podejmą liderującą Pogoń Siedlce. Po niedzielnym zwycięstwie Siarka Tarnobrzeg awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Concordia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)

Radosław Stępień 37 - Tomasz Persona 29, 87

Zobacz tabelę II ligi.

Concordia:
Matłoka – Lepczak, Galeniewski, Szuprytowski, Stępień A. (69' Kiełtyka), Bukacki (60' Lewandowski), Stępień R., Nawotka (46' Zejglic), Korzeniewski, Martynowicz, Uszalewski
       Siarka: Pogorzelec – Korona, Frankiewicz(77' Ciećko), Koczon, Popiela, Truszkowski, Wróbel (65' Szewc(90' Motyl)), Persona, Sulkowski, Baran, Makowski

Wyniki 17. kolejki gr. wschodniej II ligi

Pogoń Siedlce - Pelikan Łowicz 2:0, Concordia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 1:2, Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 3:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Garbarnia Kraków 0:1, Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:1, Limanovia Limanowa - Olimpia Zambrów 2:1, Motor Lublin - Legionovia Legionowo 0:0, Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:1, Stal Mielec - Olimpia Elbląg 0:0.