Zwycięstwo i porażka (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo i porażka (piłka nożna)

W środę mecze kontrolne rozegrali nasi drugoligowcy. Olimpia rozgromiła Pomezanię Malbork 5:0, a Concordia przegrała z Sokołem Ostróda 2:3.

Strzelanie i testowanie
       Przewaga Olimpii w meczu z Pomezanią nie podlegała żadniej dyskusji. Elblążanie byli lepsi od czwartoligowca w każdym elemencie gry. Dwa gole dla żółto-biało-niebieskich zdobył Kamil Piotrowski, a po jednym trafieniu zanotowali Kamil Graczyk, Tomasz Sedlewski i Daniel Bursak. W środowym sparingu trener Adam Boros dał po raz kolejny szansę gry Patrykowi Oleksie (Miedź Legnica) i Nikicie Metlickiemu (Bate II Borysów). Pierwszy występ w zespole z Agrykola zaliczył napastnik z Ukrainy Daniel Bursak. Cieszy fakt powrotu do gry po kontuzji Antona Kołosowa.

Olimpia Elbląg – Pomezania Malbork 5:0 (4:0)

Denis Bursak 2, Kamil Piotrowski 17, 47, Tomasz Sedlewski 28, Kamil Graczyk 41

Olimpia:
Zoch — Ressel, Molga, Oleksa, Lewandowski, Piotrowski, Sedlewski, Metlicki, Stępień, Graczyk, Bursak.
       Grali także: Imianowski, Sambor, Ichim, Kołosow, Kopycki, Zieliński, Wojtkiewicz.

Porażka w Ostródzie

Dla Concordii środowa przegrana była drugą w trakcie zimowych przygotowań. Grający w III lidze Sokół okazał się dla elblążan wyrównanym rywalem. Początek należał do pomarańczowo-czarnych, którzy zdobyli prowadzenie w 13 min. po uderzeniu z bliskiej odległości. Jeszcze przed przerwą ambitnie grający piłkarze z Ostródy odrobili straty z nawiązką. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego podwyższyli wynik po trafieniu Wojciecha Figurskiego. Elblążanie walczyli o odrobienie strat i udało im się zdobyć kontaktowego gola na dwie minuty przed końcem pojedynku. Mimo dobrej gry w końcówce na wyrównanie zabrakło czasu.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 3:2 (2:1)

Gwiazda 17, Płoszczuk 28 (k), Figurski 68 - Shota 13, Zapata 88

Concordia: Matłoka - Nakatani, Carlos, Katahashi, Broniarek, Pawłowski, Shota, Juanma, Fujikawa, Song, Adolfo
       Grali również: Hrynowiecki, Firlej, Bogdanowicz, Burzyński, Lewandowski, Hector, Zapata