Koszykarski finał na remis

Elbląg, Koszykarski finał na remis

Niezwykle zacięty przebieg ma rywalizacja w Nati Basket Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszym meczu finałowym pomiędzy Komenką, a ER-DJE-TE padł remis 55:55, a to oznacza że koszykarskiego mistrza obecnego sezonu poznamy dopiero po meczu rewanżowym, czyli 23 kwietnia.

To już ostatnie w tym sezonie akcenty rozgrywek Nati Basket Ligi. Jednak im bliżej końca sezonu, tym rywalizacja staje się coraz bardziej ciekawsza. Najlepszym tego przykładem są pojedynki o medale. Zarówno finał jak i mecz o trzecie miejsce przyniosły sporo emocji. Przypomnijmy, że na tym etapie rozgrywek zespoły rywalizują systemem mecz i rewanż, a zwycięzcą zostaje ta drużyna, która w obu meczach będzie miała większą simę punktów.
       - Dotychczasowe wyniki pokazują, że zarówno w finale jak i w walce o trzecie miejsce spotkały się najlepsze, na chwilę obecną, zespoły rywalizujące w Nati Basket Lidze - mówi Dariusz Zapolski, z działu organizacji imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Zapowiada się, że 23 kwietnia czekają nas naprawdę spore emocje i to zarówno w finale, jak i w meczu o brązowe medale.
       W finale naprzeciw siebie stanęli koszykarze Komenki i ER-DJE-TE. Pierwsze dwie kwarty nieco lepiej zagrali zawodnicy ER-DJE-TE, którzy najpierw wygrali 16:13, a następnie 16:12. Wydawało się, że siedmiopunktowa przewaga da im więcej spokoju w drugiej fazie meczu. Tymczasem w trzeciej kwarcie to Komenka zaczęła nadawać ton grze, z minuty na minutę odrabiając straty. Wygrana w tej partii 10:5 sprawiła, że Komenka traciła do rywala zaledwie dwa punkty. A to zapowiadało jeszcze większe emocje w czwartej kwarcie. I faktycznie, obie drużyny poszły na wymianę ciosów i z tej walki zwycięsko wyszła Komenka, która ostatnią partię wygrała 20:18 i tym samym doprowadziła stan meczu do remisu 55:55. O tym, kto zdobędzie w tym sezonie tytuł mistrzowski, zadecyduje spotkanie rewanżowe. Po remisie w pierwszym starciu, obie ekipy do rewanżu podchodzą z takimi samymi szansami.
       Równie ciekawie było także w meczu o brązowe medale w którym Official Team zmierzył się z Atrakcyjnymi Klemensami. Pierwszą kwartę nieznacznie wygrali koszykarze Official Team 11:10, natomiast w drugiej role się odwróciły i tym razem o jeden punkt lepsi byli zawodnicy zespołu Atrakcyjne Klemensy wygrywając 12:11. Zatem na półmetku mieliśmy remis 22:22, co zapowiadało jeszcze większe emocje w dwóch ostatnich partiach. W trzeciej kwarcie znów górą byli koszykarze Official Team wygrywając 12:9. Jednak decydująca o losach pojedynku okazała się czwarta kwarta. Atrakcyjne Klemensy nie dość, że odrobiły straty, to jeszcze zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrana 12:6 sprawiła, że całe spotkanie zakończyło się wynikiem 43:40 i przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji są Atrakcyjne Klemensy.

Mecze rewanżowe odbędą się 23 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. O godz. 18.20 w pojedynku o 3 miejsce Official Team zmierzy się z Atrakcyjnymi Klemensami, natomiast o godz. 19.35 rozpocznie się spotkanie finałowe w którym ER-DJE-TJE zagra z Komenką.

Mecz finałowy:
       Komenka - ER-DJE-TJE 55:55
       Komenka: Tomasz Lipski, Marcin Glaner 13, Marek Myszko 10, Marcin Gawron 13 (1x3), Dawid Nowakowski 6, Mateusz Iwański 13 (2x3).
       ER-DJE-TE: Aleksander Klonowski 11 (3x3), Bartosz Zbaraszewski 8, Michał Morawski 13, Marcin Krakowski 6, Paweł Wróblewski, Dominik Karpiński 17 (1x3).

Mecz o 3. miejsce:
       Official Team - Atrakcyjne Klemensy 40:43
       Officjal Team: Rafał Kępka 2, Jan Bunda 2, Mateusz Giebień 6, Maciej Sobol, Paweł Bartosiński 4, Szymon Czurakowski 5 (1x3), Igor Bunda 4, Jarosław Szymanowski 6, Sebastian Gliński 5 (1x3), Patryk Oszmaniec 2, Oskar Kamiński 4.
       Atrakcyjne Klemensy: Marcin Zalewski 5 (1x3), Łukasz Korzeniowski 3 (1x3), Piotr Matkiewicz 12, Damian Karhut 8, Paweł Budziński 13 (1x3), Grzegorz Czarnul 2.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.