W sobotę (21 czerwca) odbyła się IV finałowa edycja zawodów "Grand-Prix Elbląga 2014" we wrotkarstwie szybkim. Z powodu złych warunków atmosferycznych, mokrego toru wrotkarskiego zawody rozgrywane były na hali w SP nr 12.
W zawodach udział brały dzieci w czterech kategoriach wiekowych: ze szkoły SP nr 19, gdzie prowadzone są zajęcia łyżwiarsko-wrotkarskie przez Aleksandrę Przeor-Mirzałek - jest to klasa sportowa i Ewelinę Przeworską, która ma grupę zorganizowaną; dzieci z SP nr 12 i UKS "Viking" Elbląg prowadzone przez trenera Ryszarda Białkowskiego, a także dzieci z SP nr 18 i KS "Orzeł" Elbląg prowadzone przez Martę Wróbel.
Zawody były kierowane do najmłodszych wrotkarzy, by rozwijać ich talenty. Rywalizacja wśród zawodników była zacięta, poniżej wyniki po IV edycjach.
Kategoria Juniorki F:
1. Jurek Jadwiga (120pkt) z SP19 KS "Orzeł"
2. Gajewska Natasza (107pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Gajewska Pola (103pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Juniorki E:
1.Gibas Kornelia (120pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Czacharowska Gabrysia (107pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Dobke Viktoria (96pkt)z SP19 KS "Orzeł"
Kategoria Junior E:
1.Florkowski Mikołaj (116pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Jabłoński Dymitr (112pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Zabłocki Michał (90pkt) z SP19
Kategoria Juniorki D:
1. Dziuba Olga (114pkt) z SP18 KS "Orzeł"
2. Zamłyńska Marta (110pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Andrearczyk Marika (102pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Junior D:
1. Kowszyński Jędrzej (120pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Pepliński Bartosz (106pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Kacperski Mikołaj (106pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Open dziewczęta:
1. Wojtasik Iga (75pkt) z UKS "Viking"
2. Badnarczyk Honorata (74pkt) z UKS "Viking"
3. Słowikowska Wiktoria (37pkt) z UKS "Viking"
Kategoria Open chłopcy:
1. Ostrowski Paweł (114pkt) z UKS "Viking"
2. Jank Maciej (86pkt) z UKS "Viking"
3. Konieczki Jakub (78pkt) z UKS "Viking"
Zawody zostały zorganizowane przez KS "Orzeł" Elbląg i UKS "Viking" Elbląg, przy współpracy Szkoły Podstawowej nr19 w Elblągu, dzięki przychylności Urzędu Miasta Elbląg, a także dzięki pomocy rodziców i dopingowi kibiców.
Zawody były kierowane do najmłodszych wrotkarzy, by rozwijać ich talenty. Rywalizacja wśród zawodników była zacięta, poniżej wyniki po IV edycjach.
Kategoria Juniorki F:
1. Jurek Jadwiga (120pkt) z SP19 KS "Orzeł"
2. Gajewska Natasza (107pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Gajewska Pola (103pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Juniorki E:
1.Gibas Kornelia (120pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Czacharowska Gabrysia (107pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Dobke Viktoria (96pkt)z SP19 KS "Orzeł"
Kategoria Junior E:
1.Florkowski Mikołaj (116pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Jabłoński Dymitr (112pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Zabłocki Michał (90pkt) z SP19
Kategoria Juniorki D:
1. Dziuba Olga (114pkt) z SP18 KS "Orzeł"
2. Zamłyńska Marta (110pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Andrearczyk Marika (102pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Junior D:
1. Kowszyński Jędrzej (120pkt) z SP 12 UKS "Viking"
2. Pepliński Bartosz (106pkt) z SP 12 UKS "Viking"
3. Kacperski Mikołaj (106pkt) z SP 12 UKS "Viking"
Kategoria Open dziewczęta:
1. Wojtasik Iga (75pkt) z UKS "Viking"
2. Badnarczyk Honorata (74pkt) z UKS "Viking"
3. Słowikowska Wiktoria (37pkt) z UKS "Viking"
Kategoria Open chłopcy:
1. Ostrowski Paweł (114pkt) z UKS "Viking"
2. Jank Maciej (86pkt) z UKS "Viking"
3. Konieczki Jakub (78pkt) z UKS "Viking"
Zawody zostały zorganizowane przez KS "Orzeł" Elbląg i UKS "Viking" Elbląg, przy współpracy Szkoły Podstawowej nr19 w Elblągu, dzięki przychylności Urzędu Miasta Elbląg, a także dzięki pomocy rodziców i dopingowi kibiców.
Marta Wróbel