Concordia wygrała w Korszach (piłka nożna)

Elbląg, Concordia wygrała w Korszach (piłka nożna)

Trzy punkty w piątkowym meczu zdobyli piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni pokonali w wyjazdowym pojedynku MKS Korsze 2:1 (2:1).

Zgodnie z planem
       Concordia była faworytem piątkowego pojedynku i nie zawiodła zdobywając trzy punkty. Gospodarze przystąpili do dzisiejszego spotkania tydzień po wysokiej porażce w Zambrowie, kiedy ulegli liderowi III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpii aż 0:9. W dzisiejszym meczu miejscowi również zeszli z boiska pokonani, a wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie.

Trzy gole do przerwy

Pojedynek był dość wyrównany. Po kwadransie gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony obrońcy Concordii wybili piłkę przed pole karne, a nadbiegający Rafał Solecki nie dał szans Przemysławowi Matłoce. Drużyna z Elbląga starała się jak najszybciej odrobić straty i to udało się już po dziesięciu minutach. Po ładnej akcji Essomby, który minął trzech zawodników, po czym dobrze dośrodkował piłkę, do pustej bramki trafił Kawasakyia. Pomarańczowo-czarni zdobyli kolejną bramkę jeszcze przed przerwą. Miejscowi wybili piłkę z pola karnego, a skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się An.
       W drugiej odsłonie obie drużyny miały swoje szanse na zmianę wyniku. Najlepsze okazje dla gospodarzy zmarnował Piotr Trafarski. Bliscy zdobycia kolejnego gola byli też piłkarze z Krakusa, jednak do siatki nie byli w stanie trafić Essomba, Kawasakyia i Fujikawa. Ostatecznie po zaciętym pojedynku trzy punkty pojechały do Elbląga.

Teraz Huragan

Kolejnym rywalem pomarańczowo-czarnych będzie Huragan. Co ciekawe morążanie byli dzisiaj bardzo blisko sprawienia niespodzianki w pojedynku z liderująca Olimpią Zambrów. Goście zdobyli gola na wagę zwycięstwa dopiero w 85 min. spotkania. Punkty zgubiła Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, która jedynie zremisowała 2:2 z Olimpią Olsztynek.

MKS Korsze – Cocnordia Elbląg 1:2 (1:2)

Solecki 15 – Kawasakyia 25, An 40

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia: Matłoka – An, Lepczak, Santos, Mori, Tomczuk (45' Drozdowski), Bukacki, Wojciechowski, Fujikawa (65' Ogawa), Kawasakyia, Essomba (89' Pelc)

Wyniki 15. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Warmia Grajewo - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2, Sokół Ostróda - Znicz Biała Piska 3:0, MKS Korsze - Concordia Elbląg 1:2, Huragan Morąg - Olimpia Zambrów 0:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Olsztynek 2:2, Olimpia Elbląg - Puszcza Hajnówka 4:0, Start Działdowo - Rominta Gołdap 1:0, ŁKS 1926 Łomża - KS Wasilków 1:1, Jagiellonia II Białystok - Płomień Ełk 1:3.