Koszykarze przed szansą na II ligę

Elbląg, Koszykarze przed szansą na II ligę
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Truso Elbląg awansowało do baraży o II ligę koszykówki. Podopieczni Arkadiusza Majewskiego w ostatnim meczu III ligi pomorskiej pokonali bez problemów drużynę z Kobylnicy. – Będziemy starać się organizację turnieju barażowego, czekamy na decyzję PZKosz – mówi Arkadiusz Majewski.

Koszykarze Truso Elbląg wygrali ostatni mecz sezonu w III lidze 98:65. Rywal – SSK Kobylnica - dotrzymywał elblążanom kroku tylko do końca drugiej kwarty. W drugiej połowie na parkiecie istniało już tylko Truso, które z minuty na minutę powiększało przewagę. Do pewnego zwycięstwa poprowadzili elblążan jak zwykle Jarosław Jakubów (34 punkty) i Piotr Prokurat (21 pkt), których wspierali pozostali zawodnicy. Dzięki tej wygranej Truso awansowało do baraży o II ligę, do której czeka ich jeszcze daleka droga. Pierwszym etapem jest turniej półfinałowy (10-12 kwietnia), w którym rywalem elblążan będą: MKS Otmuchów, Bombardier Szczecin i Tur Bielsk Podlaski.
       - Będziemy starać się o organizację tego turnieju – mówi Arkadiusz Majewski.
       Na zgłoszenia zespoły mają czas do środy do godz. 12. Decyzję o tym, gdzie odbędą się turnieje, podejmie PZKosz jeszcze w tym tygodniu. W całym kraju odbędzie się ich sześć, z każdego do finału baraży awansują po dwa zespoły. Finałowa dwunastka zostanie podzielona następnie na trzy kolejne grupy, z których do II ligi awansują po dwa najlepsze zespoły. Finały mają się odbyć w dniach 24-26 kwietnia.