Szczypiorniści Wójcika awansowali do II ligi

Elbląg, Szczypiorniści Wójcika awansowali do II ligi

W 8. kolejce spotkań III ligi piłkarzy ręcznych zawodnicy Mebli Wójcik II Elbląg zwyciężyli w Bolszewie z miejscowym UKS Olimp 36:29(15:14). Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek podopieczni Andrzeja Rusznickiego mający komplet zwycięstw, dzięki czemu już zapewnili sobie awans do II ligi.

Do meczu z Bolszewem elblążanie przystąpili w nieco osłabionym zestawieniu. Z różnych powodów w składzie Meblarzy zabrakło podstawowych zawodników pierwszej siódemki - Grzegorza Sieńkowskiego i Macieja Borsukowicza. Z tego powodu do składu, pomimo kontuzji kolana, został włączony kapitan drużyny Piotr Sadowski.
       Początek spotkania należał do elblążan, którzy weszli w mecz bardziej skoncentrowani i w 3. minucie prowadzili 3:0. W kolejnych minutach Meblarze popełnili kilka błędów zarówno w ataku jak i w obronie, dlatego gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 8:8. W kolejnych akcjach ponownie dominowali elblążanie, którzy w 21. minucie wyszli na prowadzenie 13:10. W końcówce pierwszej połowy w szeregi przyjezdnych wkradło się trochę dekoncentracji, dlatego na przerwę Meblarze schodzili z tylko jednobramkową zaliczką 15:14, po bramce Karola Wądołowskiego w 28. minucie.
       Początek drugiej połowy ponownie lepiej rozpoczęli Meblarze i w 35. minucie, po bramce Łukasza Janowicza, odskoczyli rywalom na 19:15. Kluczowym momentem spotkania był okres pomiędzy 40 a 48 minutą, kiedy to elblążanie zdobyli sześć bramek tracąc zaledwie jedną. To spowodowało iż na dwanaście minut przed końcem meczu na tablicy widniał rezultat 27:19. Do końca spotkania zawodnicy Mebli Wójcik II kontrolowali przebieg, a wynik ustalił jeden z najskuteczniejszych zawodników Karol Stolarowicz.

Po zwycięstwie w Bolszewie, Meblarze zrealizowali najważniejszy cel sezonu - awans do II ligi. W ciągu najbliższych miesięcy zapadnie decyzja, czy zespół w niej wystąpi. Zawodnicy wyrażają wielką chęć, jednak gra w II lidze wiąże się ze znacznie większymi kosztami, niż ma to miejsce w bieżących rozgrywkach, a na to niezbędne jest dofinansowanie z zewnątrz, którego póki co brak.
       Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania i celem zespołu jest zakończenie rozgrywek z kompletem 10 zwycięstw. Najbliższy mecz elblążanie rozegrają w sobotę 11 kwietnia na własnym terenie z UKS Jedynka Morąg. A już w najbliższą środę 1 kwietnia Meblarze zagrają w sparingu z juniorami prowadzonymi przez Zygmunta Narbuntowicza. Początek o 19 w hali MOS przy ul. Kościuszki 77A.

Meble Wójcik II: Dawid Smoliński, Adam Kozik – Paweł Grynis 9, Karol Stolarowicz 7, Krzysztof Koteluk 4, Bartosz Rusznicki 4, Tomasz Estal 3, Karol Wądołowski 3, Tomasz Janowicz 2, Piotr Sadowski 1, Łukasz Nikoporowicz 1, Michał Grzybek 1, Łukasz Janowicz 1.