Start nadal niepokonany u siebie! (piłka ręczna)

Elbląg, Start nadal niepokonany u siebie! (piłka ręczna)

Szczypiornistki Startu wysoko pokonały dziś koszalińską Energę AZS 32:24. Elblążanki podtrzymały tym samym passę zwycięstw przed własną publicznością. Zobacz zdjęcia z meczu.

Po zeszłotygodniowej porażce w Lubinie nasze zawodniczki zapowiadały twardą walkę w dzisiejszym spotkaniu i zgarnięcie kolejnych dwóch punktów. Start nie przegrał jeszcze przed własna publicznością i dziś chciał podtrzymać passę zwycięstw u siebie. Koszalinianki z kolei bardzo chciały dobić do czołówki i niewątpliwie zwycięstwo zbliżyło by je do najlepszej czwórki. Mocno zmotywowane były byłe zawodniczki EKS Katarzyna Kołodziejska, Hanna Sądej i Monika Michałów, jednak Start potrafił je powstrzymać.

Wynik dzisiejszego meczu otworzyła najskuteczniejsza zawodniczką Superligi Katarzyna Kołodziejska. W odpowiedzi do siatki trafiła Ewa Andrzejewska. Obie siódemki początkowo myliły się przy oddawaniu rzutów i piłka kilkukrotnie obiła poprzeczkę lub wylądowała za bramką. W 9. minucie gola zdobyła Sylwia Lisewska i tablica wyników wskazywała 3:3. Małe nieporozumienie wśród naszych zawodniczek i stratę piłki wykorzystały przyjezdne i odskoczyły na dwa trafienia (4:6). Od 13. minuty na parkiecie dominowały piłkarki Startu. Nasza drużyna w ciągu dziesięciu minut rzuciła osiem bramek, a straciła w tym czasie trzy. Szczelna defensywa elbląskich szczypiornistek oraz dobre interwencje Sołomiji Szywerskiej dały naszej drużynie prowadzenie 12:9 w 23. minucie spotkania. Przerwa zarządzona na prośbę trenerki Anity Unijat na niewiele się zdała i EKS nadal dominował na parkiecie. Świetnie prezentowała się Aleksandra Kwiecińska oraz Aleksandra Dankowska, a do siatki trafiła też Sylwia Lisewska mniej więcej z 14. metra. Koszalinianki próbowały ratować się grając agresywnie w obronie, jednak skutkowało to jedynie ich wykluczeniami przez sędziów. Po 30 minutach gry Start prowadził 19:12.
       Koszalinianki zaczęły drugą połowę mocno zmotywowane i dwa pierwsze trafienia padły ich łupem. Najpierw mocnym trafieniem popisała się Valentina Nestsiaruk, a później po kontrze Katarzyna Stasiak. Na więcej jednak nie pozwoliła elbląska ekipa. Mocna defensywa naszej drużyny oraz kontry pozwoliły elblążankom zdobyć aż pięć bramek, przy tylko jednym trafieniu zawodniczek z Koszalina. Czas dla rywalek przerwał dobrą passę EKS i gra się bardziej wyrównała, jednak Start nadal utrzymywał wysoką przewagę. Gdy w 55. minucie rzut karny wykorzystała Joanna Waga, podopieczne Andrzeja Niewrzawy prowadziły 30:20. W końcówce przyjezdne starały się wysoko bronic i kryć indywidualnie. Udało im się odrobić część strat, gdy sędziowie odesłali na ławkę kar najpierw kapitan EKS, a później Aleksandrę Kwiecińską. Wynik meczu na 32:24 ustanowiła dwie sekundy przed syreną kończącą pojedynek Aleksandra Jędrzejczyk.

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:24 (19:1)