Młodzi siatkarze IKS Atak walczą skutecznie

Elbląg, Młodzi siatkarze IKS Atak walczą skutecznie

W sobotę (28 listopada) odbył się 2. turniej piłki siatkowej ligi starogardzko-chwaszczyńskiej dzieci. W zawodach wzięło udział 6 zespołów Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK , który ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 19.

Chłopcy w składzie: Oskar Woźny, Szymon Patecki oraz Kamil Dobosz w kategorii dwójek na 24 startujące ekipy okazali się najlepsi wygrywając wszystkie spotkania.
       Michał Ostojski, Antek Posadzy oraz Kacper Fraszczak zajęli w swoim pierwszym turnieju bardzo dobre 13. miejsce.
       Dziewczynki w kategorii trójek na 12 zespołów, które brały udział w rywalizacji, po bardzo emocjonujących pojedynkach z Gedanią Gdańsk zajęły odpowiednio: Ala Szaruga, Jula Łukaczyk oraz Kornelia Raszewska - 4 miejsce; Oliwia Drygiel, Milena Szlendak, Karolina Kulik - 5. miejsce.
       Chłopcy w kategorii trójek - Marcel Kańduła, Szymon Chochel, Kuba Król i Michał Muraszko nie mieli szczęścia w etapie grupowym, gdyż trzy drużyny miały taki sam bilans 2 zwycięstw i 1 porażki, chłopcy jednym małym punktem zajęli ostatecznie 3. miejsce w grupie, przez co trafili na późniejszych zwycięzców całych rozgrywek i bili się o miejsca 7-9. Ostatecznie zajęli 8. miejsce, również startując pierwszy raz w obecnym składzie personalnym.
       W kategorii czwórek chłopców zawodnicy wracają ze srebrnym medalem (główni aktorzy to Igor Decyk, Tomasz Łuciw, Oliwier Woźnicki i Adrian Gąsiorowski).
       Jesteśmy dumni z naszych walecznych zawodników. Oby to doświadczenie zaprocentowało w późniejszych turniejach.