Meblarze rozbili Wolsztyniaka (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze rozbili Wolsztyniaka (piłka ręczna)

15. seria spotkań I ligi mężczyzn okazała się szczęśliwa dla Meblarzy. Zawodnicy Wójcika pokonali na własnym terenie Wolsztyniaka Wolsztyn 34:17 i umocnili swoje miejsce na podium. Zobacz zdjęcia z meczu.

Drużynę Dariusza Molskiego czekało teoretycznie łatwe zadanie, bowiem naprzeciwko siebie miały stanąć ekipy o różnych celach. Elblążanie walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, wolsztynianie z kolei nie zachwycają w tym sezonie i znajdują się poza najlepszą ósemką. Przed spotkaniem zespoły dzieliło aż jedenaście punków, Meblarze mieli ich na swoim koncie dwadzieścia dwa, rywale o połowę mniej.

Od początku meczu świetnie między słupkami spisywał się Marcin Głębocki, który tylko w pierwszej połowie interweniował aż dziesięć razy. Wynik meczu otworzył w 4. min Marcin Szopa, który był również autorem drugiego trafienia dla naszej drużyny. Bardzo aktywny w ataku był Stanisław Gębala, który w ciągu dziesięciu minut trafił do siatki rywala czterokrotnie i po jednym z jego rzutów Wójcik prowadził 9:5. W 20. minucie świetnym podaniem przez całe boisko popisał się Paweł Adamczak, a kontrę wykończył Jakub Malczewski i elblążanie prowadzili pięcioma trafieniami. Końcówka pierwszej połowy również należała do naszej drużyny. Meblarze byli bardzo skuteczni w ataku, seryjnie trafiali do bramki Wolsztyna i odskoczyli na osiem goli. Wynik pierwszej połowy na 15:8 ustanowił Maciej Wajs.

Po zmianie stron elblążanie dość niemrawo rozpoczęli grę, jednak gdy już zaczęli trafiać, robili to seryjnie. Od 35. do 38. minuty Meblarze rzucili cztery bramki z rzędu i tablica wyników wskazywała już 20:9. Przyjezdni mieli ogromne problemy z przedarciem się przez dobrze przesuwającą się defensywę naszej drużyny lub ich rzuty bronił Marcin Głębocki. Od 39. do 45. minuty Meblarze znów dominowali na boisku i nie stracili w tym czasie ani jednej bramki, a rzucili ich aż pięć. Trener Dariusz Molski rotował składem i oprócz Mikołaja Kupca, który miał podwyższoną temperaturę, na parkiecie pojawili się wszyscy gracze wpisani do protokołu. Wolsztynianie grali słabo w defensywie i nie potrafili zatrzymać naszych rozgrywających, którzy mocno kąsali ich rzutami z drugiej linii. Dziesięć minut przed końcem meczu kostkę podkręcił Kamil Netz. W końcówce elblążanie grali w podwójnym osłabieniem, jednak nawet i wtedy wolsztynianie nie potrafili im zagrozić. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Elbląga 33:17.

Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 34:17 (15:8)