Ostre strzelanie Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Ostre strzelanie Olimpii (piłka nożna)

Wysokie zwycięstwa odniosła w sobotę Olimpia. Żółto-biało-niebiescy rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw wygrali z KS Chwaszczyno 4:0 (3:0), a następnie 8:0 (1:0) z Pomezanią Malbork.

To był kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej w którym Olimpia rozegrała dwa mecze kontrolne. Wszystko ma zapewnić każdemu zawodnikowi jak największą ilość minut spędzonych na boisku – Jestem zadowolony z tego jak się zaprezentowaliśmy, choć zawodnicy są wyraźnie zmęczeni początkiem przygotowań do drugiej rundy rozgrywek – mówił trener Adam Boros.
       W sobotę pierwszym rywalem elblążan był KS Chwaszczyno. Olimpia już do przerwy była zdecydowanie lepszym zespołem. W 28 min. wynik otworzył Anton Kolosov, który wykorzystał sytuację po prostopadłym podaniu. Kolejne dwa gole dołożył Jakub Bojas uderzając z pola karnego. W drugiej odsłonie rezultat długo nie ulegał zmianie. W końcówce czwartą bramkę zdobył Damian Szuprytowski, który wykorzystał pewnie rzut karny.
       Drugie spotkanie zakończyło się jeszcze wyższym zwycięstwem elblążan, jednak Olimpia męczyła się z rywalem z Malborka przez całą pierwszą odsłonę. Dopiero w 45 min. do siatki trafił Paweł Piceluk. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie i ostatecznie drużyna trenera Borosa pokonała Pomezanię aż 8:0.
       Przed żółto-biało-niebieskimi kolejne mecze kontrolne. Najbliższe dwa sparingi odbędą się na boisku przy Skrzydlatej w sobotę 20 lutego. O godz. 10 Olimpia zagra z Rodłem Kwidzyn, a dwie godziny później jej rywalem będzie Bałtyk Gdynia.

Olimpia Elbląg – KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)

Olimpia: Daniel – Koza, Wenger, Kubowicz, Bukacki, Ressel, Kuczkowski, Pietroń M., Kolosov, Bojas, Szuprytowski

Olimpia Elbląg – Pomezania Malbork 8:0 (1:0)

Olimpia: Tułowiecki (65' Jurewicz) – Domagała, Iwanowski, Maciążek, Kowalczyk, Sokołowski, Bukacki, Dyl, Leszczyński, Pietroń Ł., Piceluk