Start przegrał z Zagłębiem (piłka ręczna)

Elbląg, Start przegrał z Zagłębiem (piłka ręczna)

Stawką meczu były nie tylko ligowe punkty, ale też jak najlepsza pozycja przed rundą play-off. Niestety Zagłębie okazało się w sobotę zdecydowanie lepszym zespołem. Lubinianki wygrały w Elblągu 32:24 (16:9). Zobacz zdjęcia z meczu.

Przed rozpoczęciem pojedynku bardzo trudno było przewidzieć kto okaże się jego zwycięzcą. Obydwie ekipy walczą o jak najwyższą pozycję przed play-offami. Po siedemnastu rozegranych spotkaniach nasza drużyna wyprzedzała miedziowe o jeden punkt. Elblążanki miały też atut w postaci gry we własnej hali. Zagłębie liczyło na dobry występ i powtórzenie wyniku z pierwszej rundy. Lubinianki były w niej jedynym zespołem, który zdołał wygrać ze Startem.
       Wynik spotkania otworzyła rzutem z koła Jovana Milojevic i Zagłębie prowadziło 1:0. Po chwili przyjezdne podwyższyły wynik po kontrataku. Elblążanki nie wykorzystywały sytuacji pod bramką rywali, nie trafiając nawet z rzutu karnego, a lubinianki grały swoje. Po dwóch celnych rzutach Joanny Obrusiewicz było już 4:0 dla gości. W 5 min. padła w końcu bramka dla Startu po technicznym rzucie Aleksandry Jędrzejczyk. Kolejne minuty spotkania były wyrównane. W 11 min. Start po kolejnym golu Jędrzejczyk przegrywał 4:7. W 13 min. na ławkę kar powędrowała Milojevic i Start odrobił część strat. Zagłębie grało jednak w sobotę bardzo dobrze. Miedziowe pewnie broniły i kończyły akcje celnymi rzutami. W 16 min. było już 7:12 i o przerwę poprosił trener Andrzej Niewrzawa. Lubinianki były w doskonałej sytuacji. Miały aż pięć bramek przewagi i mogły grając spokojnie czekać na błędy rywalek. W 21 min. kolejną karę złapała Milojevic, ale nawet w osłabieniu Zagłębie było skuteczniejsze. W 24 min. przyjezdne wygrywały już ośmioma trafieniami. Do końca pierwszej odsłony obraz gry nie uległ zmianie. Lubinianki prowadziły 16:9 i było wiadomo, że o korzystny wynik dla Startu będzie niezwykle trudno.
       W drugiej połowie zgodnie z przewidywaniami Zagłębie całkowicie kontrolowało wynik pojedynku. W 37 min. po kontrataku i rzucie Kai Załęcznej było już 20:10. W bramce Zagłębia nadal doskonale spisywała się Monika Wąż. Przyjezdne grały bez presji, co tylko dodawało im skrzydeł. Na kwadrans przed końcem po kolejnym golu Obrusiewicz Start przegrywał dwunastoma trafieniami. W końcowych minutach EKS zdołał odrobić część Strat. Skuteczna była zwłaszcza Daria Gerej, ale przewaga gości była nadal wyraźna. Ostatecznie elblążanki przegrały 24:32.
       Porażka kosztowała naszą drużynę spadek na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Runda zasadnicza wkracza w decydującą fazę. Do jej zakończenia pozostały do rozegrania jedynie trzy serie spotkań. W najbliższej kolejce nasza drużyna już w środę zagra w Koszalinie. Wielkie emocje czekają nas w najbliższy weekend. W sobotę elblążanki zagrają w ćwierćfinale Challenge Cup, a ich rywalem będzie drużyna z Turcji Izmir BSB. Początek meczu w hali CSB o godz. 18. Kasy biletowe będą otwarte od poniedziałku w godzinach 8-18.

Start Elbląg – Zagłębie Lubin 24:32 (9:16)

Start Elbląg: Szywerska, Sielicka – Balsam 1, Dankowska 2, Hawryszko, Waga 2, Muchocka 1, Jędrzejczyk 3, Matuszczyk, Kwiecińska 2, Szopińska 1, Gerej 3, Romanowicz, Lisewska 3, Świerżewska 4, Andrzejewska 2
       Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka 1, Załęczna 2, Obrusiewicz 8, Konofał 1, Paluch 2, Premovic 7, Wiertelak, Walczak, Maric 4, Jochymek 4, Milojevic 3