Zwycięstwo młodziczek Truso (piłka ręczna)

Elbląg, Zwycięstwo młodziczek Truso (piłka ręczna)

Trwa turniej młodziczek w hali MOS przy ul. Kościuszki. W sobotnie południe piłkarki ręczne miejscowego Truso, po ciekawym meczu, pokonały zespół MTS II Kwidzyn i zachowały szansę na awans do półfinału mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia.

Miejscowe szczypiornistki zatarły ślady poprzedniej porażki, którą poniosły w piątek, gdy przegrały 21:23 inauguracyjne spotkanie z Victorią Świebodzice. Wtedy aż szesnaście trafień dla przyjezdnych było dziełem Nikoli Szczepanik. W sobotę rywal z Kwidzyna nie dysponował na szczęście aż taką snajperką i w konfrontacji z ambitnym zespołem Truso prezentował się nieco słabiej. W 11. minucie zawodów przewaga podopiecznych Marty i Grzegorza Czapli sięgnęła po raz pierwszy trzech oczek, a na przerwę obie strony zeszły przy stanie 17:12. Duża w tym zasługa prawoskrzydłowej Martyny Szulc, a także obrotowej Natalii Szczygieł, zdecydowanie wygrywającej walkę na kole. Wydawało się, że Truso ma to spotkania pod całkowitą kontrolą. Kto spodziewał się powiększenia przewagi przez gospodynie po zmianie stron, mógł czuć się rozczarowany, bo Truso zacięło się na dobre w ofensywie. Elblążanki swą pierwszą bramkę po przerwie zdobyły dopiero po upływie czterech minut, a że znacznie lepiej zaczęła się prezentować prawoskrzydłowa gości, wynik coraz bardziej zbliżał się do remisu. Rozszalała się też dynamiczna Natalia Kamieniecka, autorka dwunastu trafień dla Kwidzyna. MTS w końcówce spotkania kilkakrotnie zdobywał trafienia kontaktowe, ale kwidzyniankom wyraźnie brakowało sportowych argumentów i spokoju w decydującym fragmencie. Swoje trzy grosze dorzucali też sędziowie dość nerwowo prowadzący zawody, co powodowało wzburzenie obu sztabów szkoleniowych. W najważniejszym fragmencie rywalizacji ciężar zdobywania goli wzięła na siebie odpowiedzialna Szulc, która przesądziła o skromnej, w kontekście ewentualnego awansu, wygranej gospodyń turnieju. W niedzielę o godz. 12 Truso podejmie o MKS Karczew, natomiast dwie godziny wcześniej na parkiet wyjdą zespół MTS Kwidzyn i Victoria Świebodzice. Do półfinału Mistrzostw Polski awansują dwie najlepsze zespoły elbląskiego turnieju.

MKS Truso Elbląg - MTS Kwidzyn II 29:26 (17:12)