UWAGA!

Problemy takie jak wszędzie (SMS 29)

 Elbląg, Mł. asp. Rafał Roczkowski
Mł. asp. Rafał Roczkowski (fot. KMP Elbląg)

Na wsi ludzie żyją troszeczkę inaczej niż w mieście. Największym problemem jest brak pieniędzy i co za tym idzie alkohol, który doprowadza do problemów rodzinnych – mówi mł. asp. Rafał Roczkowski, dzielnicowy z posterunku policji w Tolkmicku.

W policji pracuje od 2001 r., od 2006 r. jest dzielnicowym. Jego jednostką jest Posterunek w Tolkmicku, ale rejony się zmieniają. Obecnie strzeże porządku w Hucie Żuławskiej, Majewie, Milejewie, Ogrodnikach, Rychnowach, Zajączkowie.
       - Na wsi ludzie żyją troszeczkę inaczej niż w mieście – przyznaje mł. asp. Rafał Roczkowski. - Największym problemem jest brak pieniędzy i co za tym idzie alkohol, który doprowadza do problemów rodzinnych. W swojej dzielnicy mam kilka wiosek popegeerowskich i tam najczęściej dochodzi do takich zjawisk, związanych również z przemocą. Prowadzę trzy Niebieskie Karty.
       Czy ofiary chcą pomocy?
       - Wszystko zależy od człowieka – twierdzi mł. asp. Roczkowski. - Niektóre osoby wstydzą się i nie chcą, by powiadamiać inne instytucje o ich sytuacji rodzinnej. Niektórzy zaś proszą o pomoc. Skuteczność działania w każdym przypadku jest inny, zależy od rodziny.
       - Dochodzi też do nieporozumień sąsiedzkich, ale to tak jak wszędzie – dodaje dzielnicowy. - Dotyczą one wszystkiego, z reguły dwie strony chcą sobie zrobić na złość. Można byłoby obejść się bez policji, ale ludzie są tak zawzięci i konflikt już tak daleko zaszedł, że ktoś z zewnątrz musi interweniować.
       Mł. asp. Rafał Roczkowski przyznaje, że zawsze chciał być policjantem i lubi swoją pracę: - Widzę jej pozytywne efekty, choć są i przykre momenty – mówi. - Najbardziej zapamiętuje się – dla mnie to są szczególnie trudne przypadki - interwencje z dziećmi, gdy dzieje się im krzywda. Czasami takie sytuacje zdarzają się na mojej dzielnicy.
      
       Mł. asp. Rafał Roczkowski, Posterunek Policji w Tolkmicku
: Huta Żuławska, Majewo, Milejewo, Ogrodniki, Rychnowy, Zajączkowo.
      
       Nr SMS-owy: 29
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA29. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Mł. asp. Jacek Zgórzyński (DPOLICJA22)
       Sierż. sztab. Rafał Żylis (DPOLICJA24)
       Asp. Mariusz Ślusarski (DPOLICJA16)
       Mł. asp. Waldemar Głodnicki.(DPOLICJA19)
       Sierż. Jakub Sawicki (DPOLICJA14)
       Sierż. Łukasz Olejarz (DPOLICJA21)
       Asp. Dariusz Szczepkowski (DPOLICJA13)
       St. sierż. Paweł Myszk (DPOLICJA17)
       Asp. Włodzimierz Koszelow (DPOLICJA11)
       Mł. asp. Sylwester Kamecki (DPOLICJA10)
       Mł. asp. Rafał Gorczyński (DPOLICJA08)
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      
      

A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama