UWAGA!

Repliki WAMA Film Festival 2015 w kinie „Światowid”

 Repliki WAMA Film Festival 2015 w kinie „Światowid”

Wielokulturowość będzie tematem przewodnim jedynego międzynarodowego festiwalu filmowego z rejonu Warmii i Mazur - WAMA Film Festival. Już 2 i 3 września w Kinie „Światowid” będzie można obejrzeć filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata.

- WAMA Film Festival jest oryginalną propozycją wśród już istniejących w Polsce festiwali – mówi Aleksandra Bielska z Kina „Światowid”. - Jest to jedyny międzynarodowy festiwal filmowy w rejonie Warmii i Mazur. Założeniem twórców festiwalu jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych.
       Formuła i tematyka WAMA Film Festival jest bardzo szeroka, nie ma jakiegokolwiek ograniczenia geograficznego oraz nie faworyzuje, żadnej grupy pod względem przynależności narodowej, społecznej, politycznej, religijnej lub innej. Promujemy regionalizm, euroregiony, ideologię "glokalizmu".
       - Zapraszamy do dyskusji na temat emigracji, małych ojczyzn, wyrównywania szans, problemów mniejszości etnicznych, turystyki kulturalnej, aktywizacji społecznej. W programie Festiwalu znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata – dodaje Aleksandra Bielska.
       Wstęp: 8 zł.
      
       Repertuar replik WAMA Film Festival 2015

       2 września, godz. 18
       „Obywatel roku”, Hans Petter Roland, Norwegia/Szwecja/Dania, 116 minut
       Po otrzymaniu nagrody Obywatela Roku za pracę na rzecz lokalnej społeczności, ciężko pracujący Nils dowiaduje się, że jego syn zmarł z powodu przedawkowania heroiny.
      
       3 września, godz. 18
       Zestaw filmów krótkometrażowych
       „Mleczny brat”, Vahram Mkhitaryan, Polska/Armenia, 31 minut
       Seto, 10-letni chłopiec z armeńskiej wioski, z niecierpliwością oczekuje narodzin braciszka. Niestety nowo narodzone niemowlę umiera. Pewnego dnia w życiu Seto pojawia się jagnię. Początkowa niechęć powoli przeradza się w przyjaźń i mleczny brat znajduje miejsce w sercu wrażliwego chłopca.
      
       „Franek”, Bartek Tryzyna, Polska, 6 minut
       Film Bartka Tryzyny to opowieść o 8-letnim Franku. Chłopiec ma szorstkie dłonie i zbyt duże uszy. Pewnego dnia babcia mówi mu coś, co na zawsze zmieni jego życie.
      
       „Mały palec”, Tomasz Cichoń, Polska, 23 minuty
       Historia trójki młodych złodziei, którzy pewnego wieczoru kradną luksusowy samochód. Po robocie idą na piwo do wietnamskiej restauracji. Rozochoceni sukcesem awanturują się z kelnerką i właścicielem. Nie wiedzą, że to dopiero początek długiej i bolesnej nocy.
      
       „Las cieni”, Andrzej Cichocki, Polska, 14 minut
       Kłusownik staje oko w oko z wytropionym wilkiem, gdy nagle słyszy wystrzały z broni. Mężczyzna dostrzega uciekających, wystraszonych ludzi. Tymczasem w lesie gubi się jeden z biegnących – mały chłopiec. Nawet wilki przeczuwają nadciągające niebezpieczeństwo.
      
       „Fragmenty”, Aga Woszczyńska, Polska, 26 minut
       Mogłoby się wydawać, że Ania i jej partner wiodą wspaniałe życie: dobrze zarabiają, mieszkają w nowoczesnym apartamencie, dzień zaczynają od porannego joggingu, chodzą do drogich restauracji. Jednostajna, wypełniona rytuałami wygodna codzienność kryje jednak pustkę i rozpacz.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)