UWAGA!

Krajobrazy intymne Benedykta Kroplewskiego

 Elbląg, Na zdjęciu: Jeden z obrazów Benedykta Kroplewskiego,
Na zdjęciu: Jeden z obrazów Benedykta Kroplewskiego, fot. nadesłana

Galeria Zum zaprasza na wystawę malarstwa Benedykta Kroplewskiego. "Krajobrazy intymne". Wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godz. 18.

Benedykt Kroplewski urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem.
       Brał udział w licznych wystawach i plenerach malarskich w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech, Włoszech, USA, Szwecji, Litwie, Rosji i na Łotwie. Jest laureatem wielu nagród, m.in. pierwszej nagrody za plakat roku (Gdańsk, 1979) i nagrody głównej za plakat na XIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1979.
      
       Wystawę „Krajobrazy intymne” w Galerii Zum, mieszczącej się na elbląskiej starówce, przy ul. Kowalskiej 3-5/D, będzie można oglądać do 28 lutego.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fajny obrazek.
  • Zdecydowana większość prac tego artysty jest "powalająca". Bardzo oryginalny styl i precyzyjne wykonanie. Wiele ciekawych doznań można czerpać z tej twórczości. Nawet wielu "profesjonalnych" mogło by się jeszcze nauczyć z dorobku tego twórcy.
  • użycie słów: "powalająca", "ciekawych doznań czerpać", "nauczyć z dorobku" świadczy o dobrych chęciach odbiorcy tej sztuki, lecz dowodzi rozczulającej nieudolności przeniesienia myśli na papier. Nie pisz, co myślisz. Myśl, co piszesz.
  • do poprzednika. .. nie jest to miejsce (rubryka komentarze) aby tworzyć charakterystyki osób komentujących, a raczej trzeba trzymać się tematu, a tematem jest P. Benedykt Kroplewski i jego twórczość. Nie każdy tu piszący jest rozczulająco zdolnym filolologiem i "powalającym" korektorem. Zanim przeniesiesz na ekran, przemyśl na papierze.
Reklama