Drugie zwycięstwo Meblarzy w III lidze mężczyzn (piłka ręczna)

Elbląg, Drugie zwycięstwo Meblarzy w III lidze mężczyzn (piłka ręczna)

W 2. kolejce III ligi mężczyzn piłkarzy ręcznych Meble Wójcik II Elbląg pokonali w Olsztynie zespół Szczypiorniaka II 31:25(14:14). Elblążanie z kompletem zwycięstw zostali liderami swojej grupy.

Pierwszy kwadrans meczu nie zapowiadał zbyt wielkich emocji. Meblarze od początku spotkania grali pewnie i spokojnie. Bramki Macieja Borsukowicza, Piotra Sadowskiego oraz Pawła Grynisa, a także wyborne parady w bramce Adama Kozika spowodowały, iż w 14 minucie elblążanie prowadzili 7:3. W kolejnych minutach ambitnie grający zespół z Olsztyna wykorzystał moment dekoncentracji przyjezdnych i przewaga meblarzy stopniała zaledwie do 1 bramki. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka na parkiecie, dlatego do przerwy widniał wynik remisowy.
       W drugiej połowie zawodnicy z Olsztyna tylko przez 6 minut stawiali opór bardziej doświadczonej ekipie elbląskiej. W 36 minucie zanotowano ostatni w tym meczu remis 17:17. Kolejne 9 minut okazało się przełomowe dla losów całego spotkania. Meblarze zagrali pewniej w ataku, w bramce błyszczał Adam Kozik i w 45 minucie po kolejnym golu Macieja Borsukowicza elblążanie objęli prowadzenie 24:19. W ostatnich 15 minutach meczu zespół Meble Wójcik II kontrolował przebieg spotkania i wygrał pewnie 31:25.
       Meble Wójcik II Elbląg:
       Adam Kozik, Dawid Smoliński – Piotr Sadowski 8, Paweł Grynis 7, Maciej
       Borsukowicz 6, Tomasz Janowicz 4, Grzegorz Sieńkowski 2, Kamil Chudziński 2,
       Ariel Wiśniewski 1, Bartosz Rusznicki 1, Krzysztof Koteluk, Michał Grzybek,
       Łukasz Nikoporowicz.

Pozostałe spotkania III ligi mężczyzn:
       UKS Jedynka Morąg – MLKS Borowiak Czersk 24:28 (11:15)
       UKS Olimp Bolszewo – GUKS Bellator Ryjewo – mecz zostanie rozegrany 21.10

W 3. kolejce spotkań Meblarze zagrają na własnym parkiecie z UKS Olimp Bolszewo. Mecz odbędzie się w hali MOS przy ul.Kościuszki 77a w sobotę 25 października o godz. 17. Wstęp wolny.