UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15 lat temu w Elblągu... podrożała woda

Elbląg, Elblążan czekają podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków
Elblążan czekają podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków (fot. arch. portEl)

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 7 listopada 2001 r. Wówczas informowaliśmy o tym, że szykowały się podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków.

Obecne stawki opłat ustaliła rok temu Nadzwyczajna Rada Wspólników Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Mieszkańcy płacą za jeden metr sześcienny wody 1.60 zł, a firmy - 1.90 zł. Odprowadzanie ścieków kosztuje odpowiednio: 1.35 zł i 1.85 zł. Najprawdopodobniej od nowego roku ceny te wzrosną. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to podwyżka rzędu od 10 do 20 procent.
       Na decyzję o wprowadzeniu podwyżek złożyło się kilka czynników, m.in. spadek sprzedaży wody (co znaczy, że oszczędzamy) i konieczność utrzymania opłacalności produkcji, wreszcie ustawa Prawo Ochrony Środowiska, ustalająca wysokość górnych opłat za "korzystanie ze środowiska".
       - Będziemy się starali, by podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków były jak najniższe - twierdzi rzecznik prezydenta Elbląga Artur Zieliński.
       W ustawie, która weszła w życie 1 października, stawki cen za pobór wody, odprowadzanie ścieków czy wywóz odpadów są wielokrotnie wyższe niż dotychczas. Pismo w tej sprawie do premiera Leszka Millera wysłał prezydent Elbląga Henryk Słonina: "Przy takim wzroście opłat znacznie większe staną się podstawowe koszty w gospodarstwach domowych i miejskie koszty utrzymania dróg, zieleni, cmentarzy czy kanalizacji deszczowej. Przy postępującym bezrobociu w Elblągu i ubożeniu społeczeństwa, tak radykalne zmiany opłat wydają się sprawą nieprzemyślaną".
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Zadna nowosc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  Pil(2016-10-29)
 • Piętnaście lat temu tylko 1,60 zł za metr sześcienny, w tym roku 4,27 zł za metr sześcienny zimnej wody + 3,83 zł za odprowadzenie ścieków. Nie dysponuję konkretnymi danymi ale kilka razy słyszałem że w Polsce woda jest najdroższa w Unii Europejskiej. Tak niestety PO i PSL równało poziom życia w Polsce do Europy. Lepiej głosować na diabła niż PO i PSL. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2016-10-29)
 • Przy takich cenach należy unieczynnić wszystkie fontanny i wodotryski miejskie i oszczędniej gospodarować wodą święconą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2016-10-29)
Reklama