Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Będzie lepszy chleb

PSS kształci na własny koszt 5 swoich pracowników w Technikum Piekarniczym w Łodzi, informował Dziennik Bałtycki z 12 grudnia 1963 r.

By chleb z elbląskich piekarni był dobry i oby go nigdy nie brakło, elbląska PSS szkoli intensywnie swych pracowników oraz nowy narybek. Dział Szkolenia Zawodowego PSS już w okresie końcowym roku szkolnego nawiązuje kontakt ze szkołami, by zachęcić młodzież do nauki zawodu piekarskiego. Trwa ona 3 lata, na wzór zasadniczej szkoły zawodowej.
     Przez 3 dni w tygodniu odbywają się zajęcia teoretyczne w szkole. Praktykę przechodzą uczniowie w piekarniach po 6 godzin dziennie. Na zakończenie nauki obowiązuje egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną, a po zdaniu, absolwent otrzymuje dyplom pracownika kwalifikowanego. Po 5 latach pracy w zawodzie i odpowiednim egzaminie otrzymuje tytuł mistrzowski. Kandydat na ucznia musi mieć ukończone 7 klas szkoły podstawowej i odpowiednie warunki zdrowotne. W bieżącym roku w szkole PSS, znajdującej się przy ul. Hetmańskiej, kształci się 27 uczniów. Program nauki, poza przedmiotami ogólnymi, przewiduje technologię piekarską, organizację przedsiębiorstw, elektrotechnikę i historię spółdzielczości.
     Niezależnie od tego PSS kształci na własny koszt 5 swoich pracowników w Technikum Piekarniczym w Łodzi. Po zdaniu matury zawodowej wejdą oni w skład służby technicznej, szczególnie potrzebnej w najbliższych latach, po uruchomieniu nowej, zmechanizowanej piekarni, o zdolności produkcyjnej 15 ton pieczywa na dobę.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe