Wtorek 21-08-2018, imieniny Kazimiery, Joanny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biblioteka Miejska w Elblągu rozszerza swoją działalność

Czwartek, 4 października 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 261

Biblioteka Miejska, mieszcząca się w bardzo ładnym lokalu, przy ul. Łączności 2, ma dwa zasadnicze działy: dział wypożyczania książek i czytelnię pism. Czytelnia pism, czynna jest codziennie od godz. 13 do 20, natomiast wypożyczalnia ma różne godziny otwarcia dla wygody wypożyczającej książki publiczności. Więc w: poniedziałki. Środy i piątki czynna jest od godz. 12 do 19, w soboty od 14 do 17, zaś we wtorki i czwartki od godz. 10 – 15.
      W listopadzie przy czytelni pism uruchomiona będzie czytelnia naukowa dla młodzieży i dorosłych. Znajdą się w niej książki naukowe ze wszystkich dziedzin, encyklopedie i słowniki. Da to możność pogłębienia wiedzy ogólnej i fachowej zarówno dorosłym, jak i młodzieży i będzie pomocą w znalezieniu materiału podstawowego przy pisaniu referatów naukowych. Dotychczas w podobnych wypadkach trzeba się było udawać do biblioteki w Gdańsku.
      Biblioteka Miejska posiada 3 filie: punkt Nr 1 przy ul. Robotniczej Nr 171, czynny jest od godz. 14 do 19, punkt Nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej Nr 52, czynny od godz. 16.30 do 19.30 oraz punkt Nr 3 przy ul. Świerkowej Nr 9, czynny od godz. 14 d0 19. W r. 1952 uruchomiona będzie jeszcze jedna filia nr 4.
      We wszystkich istniejących w tej chwili filiach będą zwiększone księgozbiory tak, aby czytelnicy, zamieszkali w rejonie obsługiwanym przez daną filię, mieli możność wypożyczenia książek w swojej filii i nie potrzebowali udawać się do biblioteki głównej. Projektuje się też uruchomienie z czasem z czytelni dla dzieci i młodzieży, niezbędnej przy obecnym rozwoju miasta.
     
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
Ochotka żywa
Krewetkarium
Fretka