Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrzyni Parkowania Mistrzyni Parkowania

Biblioteka w Zamechu pracuje coraz lepiej

We własnym zakresie zorganizowano konkurs literacki, a pomiędzy czytelników rozlosowano nagrody rzeczowe i książkowe. Odbyło się też kilka konkursów błyskawicznych. Poza tą formą pracy popularyzującej czytelnictwo, organizowane są spotkania z literatami Wybrzeża, informował Głos Elbląga z 24 grudnia 1962 r.

Tegoroczny dorobek biblioteki w Zakładach Mechanicznych im. Gen. K. Świerczewskiego w Elblągu przedstawia się dość imponująco, biorąc pod uwagę frekwencję czytelników oraz ilość zorganizowanych imprez oświatowych.
     Biblioteka posiada obecnie 15.226 woluminów, w tym 9.876 tomów literatury pięknej, a korzysta z nich 1.894 czytelników, w większości pracowników Zamechu. W ciągu 11 miesięcy bieżącego roku czytelnicy wypożyczyli 51.243 książki.
     Przeciętna frekwencja w bibliotece wynosi 120 osób dziennie.
     W handlu klubu zakładowego, w którym mieści się biblioteka, urządzone są estetyczne wystawki książek, powiązane z aktualnymi obchodami. Plansze i wykresy zaś informują o rozwoju czytelnictwa, wzroście księgozbioru itp.
     W ciągu bieżącego roku biblioteka oraz jej czytelnicy brali udział w ogólnopolskim konkursie pt: ”Wiedza pomaga życiu”. We własnym zakresie zorganizowano konkurs literacki, a pomiędzy czytelników rozlosowano nagrody rzeczowe i książkowe. Odbyło się też kilka konkursów błyskawicznych. Poza tą formą pracy popularyzującej czytelnictwo, organizowane są spotkania z literatami Wybrzeża. M. in. odbyły się wieczorki z udziałem Lecha Bądkowskiego, Jana Piepski i B. Justynowicza. Ponadto w kinie „ Zamech” uruchomiono stoiska z książkami i loterią książkową.
     Personel biblioteki w osobach Krystyny Makarewicz i Mieczysława Wszika wykorzystuje każdą okazję do popularyzowania czytelnictwa. Przy bibliotece czynna jest np. czytelnia czasopism, dysponująca ponad 80 tytułami pism krajowych i zagranicznych.
     Biblioteka Związkowa Zamechu znajduje się pod dobrą opieką dyrekcji i rady zakładowej. Np. w bieżącym roku biblioteka otrzymała fundusz w wysokości 28 tyś. zł, dzięki czemu można było zakupić 1.412 ksiażek.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 7
AMK Szkło ozdobne 7
AMK Szkło ozdobne 6
AMK Kuchnia 5