Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biennale Form Przestrzennych

 
Elbląg, Biennale Form Przestrzennych

W ubiegłym tygodniu gościł w Elblągu zastępca przewodniczącego Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej mgr Bernard Szczęsny, który już od dawna okazuje szczere zainteresowanie rozwojem staromiejskiej Galerii EL - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 czerwca 1965 roku.

Tym razem tematem rozmów wiceprzewodniczącego Prez. WRN z "galernikami" było oczywiście I Biennale Form Przestrzennych - jego programowe założenia, skala i charakter imprezy, zaawansowanie prac organizacyjnych. Korzystając z okazji poprosiliśmy mgr B. Szczęsnego o krótką opinię odnośnie tej kolejnej inicjatywy elblążan, która urosła do rangi wydarzenia artystycznego bieżącego roku.
     
     - Swoistą cechą elbląskiego środowiska kulturalnego, jemu tylko właściwą jest to - powiedział mgr B. Szczęsny - że obok młodzieńczości i wielokierunkowości zainteresowań, wyróżnia się ono wyjątkową konsekwencją w działaniu. Zdecydowana większość zamysłów i inicjatyw tego środowiska, o sporym z reguły ciężarze gatunkowym - co podkreślam z satysfakcją, nie ginie w gąszczu inicjatyw zapomnianych, lecz staje się początkiem uparcie realizowanych planów.
     
     Elbląskie środowisko nie zatrzymuje się w swych dążeniach na jakiś etapie w chwili uzyskania przejściowych osiągnięć, ale podejmuje inicjatywy dalekosiężne, ambitne. Wyrazem tego jest właśnie Biennale.Impreza ta na pewno zasługuje na pełne poparcie i może być źródłem wielu osiągnięć o wartości trwałej.
     
     Gwarantem powodzenia I Biennale Form Przestrzennych zainicjowanego spontanicznie, jest nie tylko entuzjazm i oddanie sprawie jego organizatorów, ale również dojrzałość i doświadczenie, potwierdzone w wielu próbach.
     
     Cieszę się, że rekomendatorem Biennale Form Przestrzennych jest "Dziennik Bałtycki", wierzę bowiem, że właściwy klimat stworzony przezeń wokół tego przedsięwzięcia, stanie się jednym z elementów twórczej pracy czołowych polskich plastyków.
(em)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski