Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Błędne koło

Korespondencja w sprawie maszyn rolniczych trwa już 2 i pół roku, informował Głos Wybrzeża z 7 maja 1954 r.

Było to w listopadzie 1952 r. Zakłądy Piwowarsko- Słodownicze zgłosiły kilka maszyn do upłynnienia. Między innymi znajdowały się dwie maszyny rolnicze: kosiarka i roztrząsarka siana.
     Zgodnie z obowiązującymi przepisami sporządzono dokładny opis maszyn i przesłano go do Centralnego Zarządu Przemysłu Piwowarsko-Słodowniczego w Warszawie. Po upływie kilku miesięcy maszyny przemysłowe zabrano, a kosiarka i roztrząsarka zostały.
     Na powtórne pismo Elbląskich Zakładów Piwowarsko-Słodowniczych Centralny Zarząd w Warszawie skierował sprawę maszyn rolniczych do Ministerstwa Rolnictwa-Departament Mechanizacji, z równoczesnym powiadomieniem Ministerstwa PGR. Ministerstwo z kolei skierowało pismo do Centrali Zaopatrzenia Rolnictwa, ta zaś poprzez Biuro Kwalifikacji Maszyn Rolniczych do Okręgowego Zarządu PGR w Gdańsku. W dniu 14 kwietnia br. Zakłady Piwowarsko-Słodownicze otrzymały pismo z Głównej Komisji kwalifikacyjnej Maszyn Rolniczych w Warszawie z poleceniem sporządzenia ponownego opisu maszyn (kosiarki i otrząsiarki) do upłynnienia, ponieważ poprzednie dokumenty zaginęły w Centrali Zaopatrzenia Rolnictwa. Korespondencja trwa już 2 i pół roku, być może potrwa dłużej. A tym czasem maszyny stoją bezużyteczne i niszczeją.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Italią
Fototapety industrial
Obraz na płótnie
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski