Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brak współpracy

Poniedziałek, 3 września 1951r. Dziennik Bałtycki nr 234

W dniu od 19 do 26 sierpnia na terenie całego kraju obchodzony był V Tydzień Lotnictwa. Czytaliśmy w prasie o masowym udziale młodzieży w Tygodniu Lotnictwa, pokazach lotniczych, spadochronowych itp. Tylko Elbląg jakoś bardzo cicho obchodził ten tydzień.
      Zainteresowani bezczynnością elbląskiej Ligi Lotniczej zwróciliśmy się do zarządu po wyjaśnienie. Okazało się, że Powiatowy Zarząd Ligi Lotniczej istnieje, a winę za ten stan rzeczy, przede wszystkim ponosi Wojewódzki Zarząd LL w Gdańsku, który jakoś Elblągiem nie chce sobie zaprzątać głowy.
      Elbląska LL nie posiada lokalu, gdyż wojewódzki zarząd odmówił kredytów na jego remont. W rezultacie sekretariat nie urzęduje, a ważniejsze konferencje odbywają się w prywatnym mieszkaniu przewodniczącego elbląskiej LL ob. Ciekajło lub na korytarzu, przy świetlicy Zakładów Mechanicznych.
      Elbląski Oddział Ligi Lotniczej pomimo olbrzymich trudności i kompletnego braku pomocy ze strony wojewódzkiego zarządu, poszczycić się można pewnymi sukcesami, świadczącymi o dużym zainteresowaniu społeczeństwa, a szczególnie młodzieży pięknym sportem lotniczym.
      Zorganizowany w Elblągu 1,5 - miesięczny kurs spadochroniarski i ogólnolotniczy ukończyło 43 osoby. Na taki sam kurs obecnie zgłosiło się 127 osób, niestety, kurs ten prawdopodobnie nie odbędzie się ze względu na brak lokalu.
      Kurs modelarstwa lotniczego ukończyło z bardzo dobrym wynikiem dwóch elbląskich członków LL: Lech Zakrzwski i Bogdan Jurkiewicz.
      Na zawodach okręgowych modeli elbląski „ żak ” Nr 322505 przebywał w powietrzu 9 minut zajmując I miejsce w długości czasu.
      Niestety, społeczeństwo Elbląga nie zobaczyło interesujących modeli latających na zawodach w czasie Tygodnia Lotnictwa, gdyż Wojewódzki Zarząd LL dopiero w ostatnich dniach przysłał materiał na wykonanie modeli, więc nie sposób było w ciągu trzech dni je wykonać tym bardziej, że modelarze również nie posiadają lokalu.
      Poruszaliśmy już na łamach „ Dziennika Bałtyckiego ” sprawę wieży w Milejewie, która po częściowej przeróbce ( przedłużyć ramię wyciągu i zrobić obrotnicę) może służyć do szkolenia młodzieży w skokach spadochronowych.
      Niestety, zaprojektowane roboty przy wieży wstrzymano i pomimo interwencji elbląskiej LL prac się nie wznawia.
      Elbląg więc nie zobaczył w Tygodniu Lotnictwa ani modeli, ani skoków spadochronowych. Kto temu winien?
      Może Wojewódzki Zarząd Ligi Lotniczej w Gdańsku, zechce to wyjaśnić zawiedzionym mieszkańcom Elbląga.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obrazy na alupanelu
Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Naklejki na meble