UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co nowego w "Kosmosie"?

Klub młodzieżowy "Kosmos" w Elblągu urósł już do rzędu poważnych placówek kulturalnych w mieście. W bieżącym roku przez klub przewinęło się przeszło 17 tys. osób. W ostatnich miesiącach daje się zauważyć zwiększone zainteresowanie klubem osób starszych — czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 31 sierpnia 1961 roku.

Słowa uznania należą się za pracę zespołów artystycznych. W tym roku zespoły wystąpiły 43 razy. Wiele występów odbyło się w świetlicach gromadzkich powiatu, wyjeżdżano też do Malborka, Czerska, Lęborka. Najżywiej działa zespół amatorskiego teatru dramatycznego, który pod kierunkiem Jerzego Maszkowskiego wystawił dwie sztuki. Spektakle teatralne obejrzało prawie 6 tysięcy osób. Było też szereg wartościowych odczytów.
     Obecnie, pod hasłem pewnych zmian, klub wkracza w okres działalności powakacyjnej. Zespoły artystyczne zostaną scalone. Powstanie koło przyjaciół teatru i poezji. Projektowane są występy typu mieszanego. Nowością będzie wprowadzenie nauki rytmiki i gimnastyki tanecznej. Projektuje się także kontakty z Państwowym Teatrem im. Stefana Jaracza.
     Pewną nowością staną się wieczorki towarzyskie. Bez uszczuplania tańca i zabawy zostaną wprowadzone różne formy dodatkowych atrakcji, jak konkursy nowych talentów, koncerty muzyki mechanicznej zorganizowane i prowadzone przez dziewczęta, a połączone z nauka podniesienia kultury osobistej uczestników zabawy.
     Szkoda, że zdezelowana aparatura kinowa zmusza dobrze rozwijającą się sekcję filmowo - dyskusyjną do zawieszenia działalności. Może by o tym pomyślały elbląskie spółdzielnie pracy, patronujące klubowi?
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama