Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie? Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie?

Czytelnictwo w cyfrach

W elbląskich bibliotekach liczba czytelników pod koniec 1961 r. sięgała 10.232. Na rok bieżący zaplanowano wzrost do 12 tys. osób, informował Głos Elbląga z 10 czerwca 1962 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu ma 105.000 tomów i 21 placówek położonych w różnych dzielnicach miasta. Są wśród nich wypożyczalnie dla dorosłych, dzieci, jedna doświadczalna wypożyczalnia dla młodzieży od lat 14 do 20, czytelnia dorosłych, czytelnia naukowa, wypożyczalnia naukowa, wypożyczalnia międzybiblioteczna. Dział upowszechnienia czytelnictwa i instruktażu prowadzi poradnię informacyjno-bibliograficzną nie tylko dla czytelników biblioteki, ale dla wszystkich zainteresowanych.
     Liczba naszych czytelników pod koniec 1961 r. sięgała 10.232. Na rok bieżący zaplanowano wzrost do 12 tys.
     Pracę i rozwój biblioteki utrudnia jednakże brak lokali. Istniejące placówki mieszczą się również nie zawsze w odpowiednich warunkach.
     Sytuację polepszy nieco oddanie do użytku 14 lipca nowej placówki w Domu Kultury, gdzie pomieścimy wypożyczalnię dla dorosłych i nowoczesną, bogato zaopatrzoną w książki i czasopisma czytelnię, również dla dorosłych.
     W planach biblioteki na br. znajduje się również budowa pawilonu w północnej dzielnicy miasta przy ul. 22 Lipca. Znajdą tam pomieszczenia obecne filie: nr 6 (przy ul. Modlińskiej) i nr 3 (ul. Łowicka), a więc wypożyczalnia dla dorosłych i dla dzieci oraz nowo otwarte czytelnie dla dorosłych i dla dzieci. Dokumentacja na budowę jest już gotowa, kredyty zapewnione, wykonawstwa podjęło się Przedsiębiorstwo Budownictwa Terenowego. Budowa zgodnie z harmonogramem, powinna być ukończona w grudniu br.
     Palącą potrzebą jest odbudowa biblioteki głównej przy ul. Wigilijnej. Sprawa ta napotyka na pewne trudności. Mamy jednak nadzieję, że budowa włączone zostanie do obecnego planu 5-letniego.
     
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE