Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dalsze roboty w elbląskim Domu Kultury

Optymistycznie rysują się perspektywy kontynuacji robót w części teatralnej Domu Kultury. Zakład Urządzeń Teatralnych w Warszawie, wykonuje już w swoich warsztatach elementy oświetlenia sceny i urządzeń mechanicznych, informował Dziennik Bałtycki z 16 października 1962 r.

Wielkie roboty ziemne, prowadzone przed Domem Kultury w Elblągu, budzą powszechne zainteresowanie. MPRI przerobił już właściwie limit na bieżący rok, ale roboty nie zostały przerwane, gdyż nastąpiło dofinansowanie.
     W przyszłym roku zostanie, wybudowana zostanie na zapleczu droga, na placu dodatkowy parking i elementy architektury – a Zarząd Zieleni Miejskiej Założy zieleńce z krzewami.
     Druga sprawa to elewacja. Uzgodnione zostało także, że Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych rozpocznie roboty 2 maja przyszłego roku i zakończy w okresie letnim. Koszt tych prac wyniesie 830 tysięcy złotych.
     Optymistycznie rysują się perspektywy kontynuacji robót w części teatralnej Domu Kultury. Zakład Urządzeń Teatralnych w Warszawie, wykonuje już w swoich warsztatach elementy oświetlenia sceny i urządzeń mechanicznych. Wszystko wskazuje, że jeszcze w bm. przedsiębiorstwo to rozpocznie roboty budowlano-montażowe. W br. nastąpi także podwieszanie stropów i częściowe wykonanie boazerii. O ile nic nie przeszkodzi – a na to jak dotąd nie zanosi się – scena będzie gotowa najpóźniej do końca lipca 63r. Pozostaną wówczas jedynie roboty wykończeniowe.
     Wszystko to nie daje jednak odpowiedzi na pytanie – czy w przyszłym roku cały obiekt zostanie przekazany do użytku.
     Rozmowy, które przeprowadziliśmy z Zarządem Inwestycji Domu Kultury i z kierownictwem oddziału Gdańskiego Przedsiębiorstwa Robót Przemysłowych w Elblągu napawają uzasadnionym optymizmem. Nie ma takich przeszkód, które by mogły usprawiedliwić poszczególnych wykonawców. Terminy nie są napięte i w tych warunkach istnieje całkowicie realna możliwość przekazania całego obiektu elbląskiemu społeczeństwu w początkach czwartego kwartału 1963r.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem