UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dawno temu w Elblągu... trwała przebudowa teatru

 
Elbląg, Dawno temu w Elblągu... trwała przebudowa teatru

Przebudowa tutejszego miejskiego teatru szybko posuwa się naprzód. W ostatnich dniach do pracy zatrudniono dodatkowo 25 pracowników. Prace powinny zakończyć się do końca września (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).

Koniec wakacji, początek szkoły
     Dziś w szkołach skończyły się wakacje. Jutro we wszystkich szkołach znów rozpoczną się zajęcia (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
     
     Zgubił się mały chłopiec
     Na posterunek policji przyprowadzono w sobotę wieczorem małego około trzyletniego chłopca, który się zgubił. Został znaleziony na Małym Placu Ćwiczeń (niem. Kl. Exerzierplatz) [...], nie potrafił powiedzieć nic na temat swoich krewnych. Dziecko zostało zaprowadzone do domu azylanta, jego krewni do tej pory nie zgłosili się po niego (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
     
     Zabrała trzylatce kolczyki

     Pewnej małej trzyletniej dziewczynce, której rodzice mieszkają przy ulicy Dużej Różanej (niem. Gr. Rosenstraße) ukradziono wczoraj na ulicy kolczyki. Złodziejką jest pewna starsza dziewczyna, która zdjęła kolczyki trzylatce i je zabrała. Sprawa trafiła już na policję (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
     
     Rowerzyści pojadą na imprezę do Kwidzyna
     Tutejszy klub rowerowy organizuje w niedzielę, 6 sierpnia przejażdżkę do Kwidzyna (niem. Marienwerder), by wziąć udział w letniej imprezie organizowanej przez tamtejszy związek rowerowy (AZ, czwartek, 03.08.1893 r.).
     
     W Bażantarni znaleziono ciało mężczyzny

     Wczoraj po południu w Bażantarni (niem. Vogelsang) w pobliżu stawu z karpiami w krzakach znaleziono ciało młodego mężczyzny. Mężczyzna miał na głowie ranę postrzałową. Ciało było już w stanie rozkładu. Obok mężczyzny leżał rewolwer i kapelusz, w którym znajdowała się wizytówka z nazwiskiem Heinrich Keil. Człowiek o takim nazwisku, z zawodu praktykant w świecie handlu zameldowany jest przy ulicy Słonecznej (niem. Sonnenstraße) (AZ, piątek, 04.08.1893 r.).
     
     Bo głośno się zachowywał
     Wczoraj wieczorem aresztowano w Elblągu zamiejscowego robotnika, ponieważ wrzeszczał w lokalu przy ulicy Janowskiej (niem. Herrenstraße) i mimo że go wyrzucono, wciąż próbował wtargnąć do niego (AZ, piątek, 04.08.1893 r.).
     
     Burza z gradem narobiła szkód

     Burza, która przeszła przez okolice Elbląga wczoraj po południu, przyniosła ze sobą miejscowe opady gradu, który poczyniły wiele szkód na okolicznych polach. Grad z deszczem ciągnął się przez Milejewo (niem. Trunz), Ogrodniki (niem. Baumgart) i Dąbrowę (niem. Damerau) [...] (AZ, sobota, 05.08.1893 r.).
     
     Kantor Wagner dał popis dyrygentury
     Kantor z katedry w Kwidzynie (niem. Marienwerder), pan Wagner, jeden z wąskiego grona ubiegających się o stanowisko kantora w tutejszym ewangelickim kościele Najświętszej Marii Panny, odbył wczoraj wieczorem z elbląskim chórem w auli Wyższej Szkole dla Dziewcząt przed zebraną radą parafialną i kościelną kościoła Najświętszej Marii Panny próbę dyrygencką (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
     
     Bazar na Schillingsbruecke już jutro
     Chcemy zwrócić Państwa uwagę na mający się odbyć jutro na Schillingsbrücke bazar organizowany przez Ojczyźniany Związek Kobiet oddział w Elblągu. Trwające przygotowania świadczą o tym, że czeka nas bardzo dużo rozrywek (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
     
     Dziecko trafiło pod koła

     Wczoraj wieczorem na Zewnętrznej Grobli Młyńskiej (niem. Äußerer Mühlendamm, dzisiejsza ulica Traugutta) załadowany zbiorami wóz przejechał czteroletnie dziecko, które zostało tak mocno ranne, że musiało zostać przewiezione do szpitala. Dziecko uwiesiło się na wozie, spadło z niego i dostało się pod koła (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
tłum. DK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama