Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dawno temu w Elblągu... znaleziono odcięte głowy kaczek

 
Elbląg, Dawno temu w Elblągu... znaleziono odcięte głowy kaczek
Gimnazjum Królewskie przy ul. Królewieckiej

Pewien zwolniony w sobotę z więzienia mężczyzna napadł wieczorem na rogu Królewieckiej (niem. Königsbergerstraße) młodego człowieka zamieszkałego przy ulicy Gwiezdnej (niem. Sternstraße) i zaczął okładać go kijem. Tego samego wieczora niedaleko teatru pewien murarz zamieszkały na Górze Cudów (niem. Wunderberg – dzisiejsza Teatralna) został uderzony butelką przez człowieka z Zawady (niem. Pangritz – Kolonie) i mocno ranny w głowę.

Podobnie wczoraj wieczorem pewien zamieszkały przy Królewieckiej pan został na 1-Maja (niem. Innerer Mühlendamm) napadnięty przez dwóch młodych ludzi z Zawady i również pobity (AZ, wtorek, 17.06.1890 r.).
     
     Alkoholik wpadł w furię

     Zamieszkały przy Wielkiej Górze Cudów (niem. Gr. Wunderberg, dzisiaj rejon ul. Teatralnej, Królewieckiej, 12-Lutego, Nowowiejskiej - wzniesienie w okolicy teatru) czeladnik kowalski, który popadł w nałóg picia i od czasu do czasu cierpi na majaczenie drżenne [delirium tremens - powikłanie alkoholowego zespołu abstynencyjnego, występujące u około 5 proc. procent uzależnionych. Szczególnie predysponowane są osoby, które mają za sobą kilkuletni okres intensywnego picia. Rozwija się w 2-3 dobie po zaprzestaniu, lub ograniczeniu picia. Do towarzyszących silnych drżeń ciała, dołączają się zaburzenia orientacji co do czasu i miejsca – www.narkotyki.pl], w niedzielę po południu wpadł w tak wielką złość, że pobił pięściami a także zadał cios nożem żonie. Przeciwko niezrównoważonemu furiatowi wszczęto postępowanie karne (AZ, środa, 11.06.1890 r.).
     
     Podejrzany o kradzież pasa przepuklinowego
     Pewien zamiejscowy czeladnik rzeźnicki próbował wczoraj spieniężyć prawie nowy podwójny pas przepuklinowy, został jednak złapany na gorącym uczynku i po zarekwirowaniu pasa aresztowany. Mężczyzna tłumaczył się, że pas otrzymał od obcego szypra, który kazał mu go sprzedać. Ten ostatni miał znaleźć gdzieś pas przepuklinowy (AZ, środa, 11.06.1890 r.).
     
     W pobliżu mostu Wyszyńskiego znaleziono odcięte głowy kaczek

     Dzisiaj rano przy moście Prymasa Wyszyńskiego (niem. Innerer Vorberg) znaleziono dużą ilość kaczych głów. Po śladach krwi można wnioskować, że głowy były ucinane na jednym z drzew znajdujących się w pobliżu. W każdym razie kaczki zostały ukradzione przez złodziei, którzy nocowali w pobliżu miejsca przestępstwa. Ukradli je sąsiadom (AZ, piątek, 13.06.1890 r.).
     
     Wizyta urzędników z Gdańska
     Wczoraj przybyli do Elbląga prezydent rejencji von Heppe i radca rządowy Schattauer z Gdańska (niem. Danzig). Panowie nocowali w Królewskim Dworze (niem. Königlicher Hof). Dzisiaj wybrali się w towarzystwie radcy ziemskiego Etzdorfa i radcy budowlanego Kieschke na Żuławy. Wizyta związana była z budową zapór na Nogacie (AZ, sobota, 14.06.1890 r.).
     
     Na dzisiejszym targu
     Dzisiejszy targ ucierpiał trochę z powodu niesprzyjającej pogody. Mało kto pamięta, by na targu było kiedykolwiek tak mało ryb, jak to było wczoraj. Mało było także produktów wędzonych, a jeśli już były to bardzo drogie. Więcej było z kolei masła i jaj. Masło można było dostać już za 80 fenigów. Jaja były drogie i kosztowały 75-80 fenigów za 15 sztuk. Był także spory wybór warzyw, sprzedawano dobrej jakości szparagi, sałatę i marchew. Piękny widok prezentował się na targu z kwiatami, gdzie unosił się piękny zapach róż. Większego ruchu nie było też na targu zbożem. […] (AZ, niedziela, 15.06.1890 r.).
     
     Wycieczka na Dębicę
     Uczennice Staromiejskiej Szkoły dla Dziewcząt dziś po południu pod opieką pedagogów udały się na wycieczkę na Dębicę (niem. Dambitzen) (AZ, wtorek, 17.06.1890 r.).
     
     Tragiczny wypadek siedemnastolatka
     Właśnie otrzymaliśmy wieści o strasznym wypadku. Zamieszkały przy ulicy Malborskiej (niem. Marienburgerdamm) gospodarz wysłał wczoraj swojego siedemnastoletniego wychowanka na koniu na Żuławy. Młodego mężczyznę znaleziono martwego (chłopak zginął prawdopodobnie w wyniku kopnięcia przez konia). Nie wiadomo jeszcze nic w sprawie okoliczności tego tragicznego zdarzenia (AZ, wtorek, 17.06.1890 r.).
     

     Kradzież w mieszkaniu ogrodnika
     Jak udało nam się dowiedzieć, wczoraj przed południem, podczas gdy ogrodnik pana Geysmera z Schönwalde był na nabożeństwie w kościele, a pani Geysmer wyszła na chwilę na podwórze, w mieszkaniu państwa Geysmerów doszło do kradzieży (AZ, wtorek, 17.06.1890 r.).
tłum. Dominika Kiejdo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Clinex Glass
Pieczątki Firmowe
Clinex Grill