Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do szkoły

Dane zebrane przez radę zakładową wykazują, że w „Zamechu” jest 597 pracowników w wieku do 35 lat, którzy nie mają ukończonej szkoły podstawowej, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 17 sierpnia 1956 r.

Rada zakładowa „Zamachu” w Elblągu przystąpiła do podsumowania wyników werbunku kandydatów do szkół pracujących. Nauka ma być prowadzona w zakresie 7 klas szkoły podstawowej.
     Dotychczasowe wyniki nie są zadowalające. Dane zebrane przez radę zakładową wykazują, że w „Zamechu” jest 597 pracowników w wieku do 35 lat, którzy nie mają ukończonej szkoły podstawowej. Jednak zgłosiły się dobrowolnie tylko 22 osoby. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Obok niezdecydowania, niesprzyjających nauce warunków rodzinnych, mamy też także zjawisko, że wielu pracowników zwłaszcza w stolarni, gdzie średni zarobek wynosi 1800 zł, nie widzi potrzeby dokształcania.
     Pogląd ten oczywiście jest fałszywy i rada zakładowa powinna przeanalizować wszystkie możliwości nasilenia akcji uświadamiającej wśród załogi. Są wśród niej kandydaci, którzy mają za sobą szereg kursów samokształceniowych i zawodowych, a także ukończone 5-6 klas szkoły podstawowej. Dla osób tych będzie powołana komisja egzaminacyjna w porozumieniu z Wydziałem Oświaty Prezydium MRN, która ustali stopień zaawansowania w nauce.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini