Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwójki społeczne pracują – kontrola wykryła szereg nadużyć

Wtorek, 25 września 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 253

Jak nas informuje sekretarz Komisji do Walki ze Spekulacją w Elblągu, ob. Guz, praca komisji mogłaby być aktywniejszą, komisja bowiem – mimo alarmowania w tej sprawie – nie posiada dotychczas stałego sekretarza, którego powinna delegować Prokuratura elbląska.
      Niedostateczny jest również udział organizacji społecznych, które zbyt opieszale załatwiają sprawy dwójek społecznych. Stwierdza się, że na posiedzeniach komisji z reguły brak jest przedstawicieli Powiatowej Rady Związków Zawodowych, Zarząd Miejski ZPM dotychczas jeszcze nie „ zdążył ” przedłożyć komisji wykazu swoich „ dwójek ”.
      Najbardziej aktywnie podeszła do sprawy Liga Kobiet, która wydelegowała 10 dwójek. Dobrze pracują również „ dwójki ” pracowników elektrowni i spółdzielni Budowlanej.
      W ostatnim czasie dwójki przeprowadziły szereg kontroli targowisk, sklepów PSS, sklepów rybnych, sklepów rzeźniczych PSS i spółdzielni Pracy rzeźników i wędliniarzy, zakładów gastronomicznych, oraz Centrali Zbytu Węgla.
      Kontrole stwierdziły, że pracownicy sklepów wędliniarskich nie przestrzegają zarządzenia o zakazie samo zaopatrywania się w artykuły mięsne. Natrafiono także na wypadki przechowywania mięsa pod ladą.
      Dwójki społeczne zwróciły uwagę, że zdarzają się wypadki wprowadzania w błąd Centrali Zbytu Węgla przez pobierających podwójne asygnaty – jak to zrobiła ob. Czesława Gierej, zam. W Elblągu przy ul. Karowej 28 m. 2, która korzystając ze zmiany mieszkania, usiłowała zakupić podwójną ilość węgla.
      W dniu 20 bm. dwójka społeczna, przeprowadzając kontrolę w rzeźni, stwierdziła, że wagowy, ob. Wacław Rokita, odważając mięso, przeznaczone dla prywatnych sklepów rzeźniczych: ob. Feliksa Koźlewskiego przy ul. 3 Maja 106, oraz ob. Adama Paprockiego przy ul. Malborskiej 11, odważył 31 kg mięsa więcej, niż należało, a mianowicie: 11,5 kg mięsa wołowego, 1,5 kg słoniny solonej,7 kg kości wieprzowych oraz 11,5 kg mięsa wieprzowego.
     Niesumiennego wagowego oraz rzeźników przetrzymano do wyjaśnienia.
     
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Seat
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej