Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Dzika Budowa na placu Słowiańskim

W roku 1958 dyrekcja MPK otrzymała do 1960 r. włącznie lokalizację na budowę nowej dyspozytorni tramwajowej na Placu Słowiańskim, informował Głos Elbląga z 24 października 1962 r.

Wśród licznej korespondencji jaką otrzymujemy w codziennej poczcie, wiele listów dotyczy rozpoczętej budowy na placu Słowiańskim.
     Sądząc z wielkości założonych fundamentów – pisze w liście ob. M.Ł. (nazwisko znane redakcji) będzie to z pewnością jakiś pawilon handlowy, względnie kiosk spożywczy lub przemysłowy.
     Dla zorientowania czytelników o właściwym przeznaczenia rozpoczętej budowy zwróciliśmy się po informacje do kierownika Wydziału Budownictwa i Architektury Prezydium MRN mgr inż. Jana Buyko.
     Okazuje się, że założone fundamenty budowy miały zupełnie inne przeznaczenie niż pisze czytelnik M.Ł. W roku 1958 dyrekcja MPK otrzymała do 1960 r. włącznie lokalizację na budowę nowej dyspozytorni tramwajowej na Placu Słowiańskim. Ostatnio w związku z robotami ziemnymi należało przenieść dyspozytornie w inne miejsce. I tu inwestor poszedł po najmniejszej linii oporu. Bez zgody Wydziału Budownictwa i Architektury bez dokumentacji i lokalizacji MPK przystąpiło do budowy nowej dyspozytorni. Decyzją Wydziału Budownictwa i Architektury „dzika” budowa została wstrzymana. Roboty rzeczywiście przerwano, ale pozostały na placu fundamenty i zręby ścian.
     Tyle inż. Buyko ze swej strony chcielibyśmy się jednak dowiedzieć, kto poniesie koszty dotychczasowej budowy, oraz kiedy wreszcie zostanie ona zlikwidowana. O bliższe informacje prosimy dyrekcję MPK oraz inwestora – MPWiK w Elblągu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych