Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

EDK organizuje sekcje zainteresowań

Dział pracy środowiskowej podjął się zadania zorganizowania w pierwszej kolejności sekcji: plastycznej, muzycznej i żywego słowa, gdyż jest w stanie zapewnić tym zespołom kwalifikowanych instruktorów, informował Głos Elbląga z 28 listopada 1962 r.

Elbląski Dom Kultury im K. Jagiellończyka nie podjął jeszcze działalności kulturalno-oświatowej, a już zaistniała społeczna potrzeba organizowania sekcji zainteresowań.
     Zamierzenia dyrekcji i działu pracy środowiskowej EDK (o których pisaliśmy ostatnio znalazły żywy oddźwięk wśród społeczeństwa i młodzieży, plastycy-amatorzy, muzycy-amatorzy i miłośnicy poezji zgłaszają się już do dyrekcji EDK z prośbą o udzielenie informacji w sprawie organizacji i przyszłej działalności sekcji zainteresowań.
     Dział pracy środowiskowej podjął się zadania zorganizowania w pierwszej kolejności sekcji: plastycznej, muzycznej i żywego słowa, gdyż jest w stanie zapewnić tym zespołom kwalifikowanych instruktorów. Ponadto na naradzie z przedstawicielami Aeroklubu Elbląskiego i LOK-u (dawniej LPŻ) omawiano możliwość zorganizowania dla młodzieży sekcji modelarstwa lotniczego i okrętowego. Dla tych dwóch sekcji które niebawem rozpoczną działalność w EDK, fachowych instruktorów zapewni Aeroklub Elbląski oraz Liga Obrony Kraju.
     Obie sekcje dążyć będą do pobudzenia i rozwijania zainteresowania wśród młodzieży problematyką lotniczą i morską. W tym celu dla kandydatów sekcji wyświetlane są filmy krótkometrażowe o tematyce lotniczej i morskiej. W początkowym okresie działalność obu sekcji skierowana będzie na teoretyczne przygotowania młodzieży do podjęcia w przyszłości praktycznej działalności – modelarstwa lotniczego bądź też okrętowego.
     Dla informacji podajemy, że zapisy dorosłych, jak i młodzieży, do sekcji zainteresowań przyjmuje dział pracy środowiskowej w godz. od 9 do 15.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM