Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy rybacy odnieśli poważny sukces

Planowano, że w ubiegłym roku spółdzielnia rybacka dostarczy 225 ton różnych ryb. Tymczasem spółdzielnia dostarczyła około 350 ton, w tym 77 ton węgorza i 140 ton ryb morskich, informował Dziennik Bałtycki z 2 stycznia 1963 r.

Olbrzymi ciężar gatunkowy problemów, związanych z rybołówstwem morskim usuwa jakby ze strefy bliższych zainteresowań sprawę rozwoju rybołówstwa w basenie Zelewu Wiślanego.
     Rzecz jasna nie może tu być mowy o skali porównawczej – różnice ilościowe nie są zbyt rażące, tym nie mniej opinia elbląska winna więcej uwagi poświęcić swoim rybakom, ich sprawom i uzyskanym wynikom.
     Na naszym terenie działa Spółdzielnia Pracy Rybołówstwa Morskiego „Pokój” w Tolkmicku, zrzeszona w Krajowym Związku Spółdzielni Rybackich w Gdyni. Spółdzielnia ta od szeregu lat borykała się z dużymi trudnościami organizacyjnymi i przynosiła rok rocznie straty. Problem nie domagań organizacyjnych został wreszcie rozwiązany. W kwietniu ub. rybacy z bazy w Kątach Rybackich, a więc z powiatu nowodworskiego odłączyli się od Spółdzielni „Pokój” i utworzyli własną spółdzielnię pod nazwą „Mierzeja”.
     W Spółdzielni „Pokój” pozostali rybacy z Krynicy Morskiej, Piasków, Jagodna, Suchacza i Tolkmicka – razem 102 rybaków, zorganizowanych w 52 załogi, w tym 20 załóg żakowych. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Już 1 grudnia br. wartościowy plan wykonany w 141 procentach. Jeszcze nie ma rocznego zestawienia wyników, ale z drobnymi poprawkami można już ocenić roczną działalność spółdzielni. Wartościowy plan ustalony na 5,2 miliona złotych wykonany zostanie w zaokrągleniu w wysokości 7,5 miliona złotych.
     Planowano, że w ubiegłym roku spółdzielnia dostarczy 225 ton różnych ryb. Tymczasem spółdzielnia dostarczyła około 350 ton, w tym 77 ton węgorza i 140 ton ryb morskich.
     Co najważniejsze jednak – po raz pierwszy od wielu lat spółdzielnia „Pokój” zamknie roczną działalność poważnym zyskiem. Dodajmy, że w tym roku rybacy morscy otrzymali 5 nowych łodzi, a załogi żakowe 18 nowych silników.
     Załogom rybackim należą się brawa. Naszym elbląskim rybakom życzymy taaaakiej ryby!
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Agama brodata
Karma dla papug średnich
Cats Best 10L
karma p. falista