Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska ekspozytura PKS

W pokojach gościnnych ekspozytury PKS w Elblągu brak jest umywalni, szaf, krzeseł, pieców itd. informował Głos Wybrzeża z 7 kwietnia 1954 r.

Trudna i odpowiedzialna jest praca kierowcy PKS. Miejsce, dokąd ma być dowieziony towar jest oddalone nieraz od punktu załadunku o kilkaset kilometrów.
     Długo trzeba jechać, wiele trzeba wysiłku i uwagi, by towar nie uszkodzony dotarł w terminie tam, gdzie go oczekują.
     Zmęczonemu pracą kierowcy należy się po odbytej podróży zasłużony odpoczynek. Od tego, czy kierowca ma dobre warunki wypoczynku, zależy jego dalsza zdolność do pracy.
     W celu zapewnienia kierowcom warunków do wypoczynku ekspozytury PKS urządziły pokoje gościnne. Pokoje takie utrzymuje również elbląska ekspozytura PKS. Znając męczącą pracę kierowców należałoby sądzić, że przeznaczone dla nich pomieszczenia są ciepłe, czyste i wygodne. Dlatego wydaje się dość dziwne, że z wypoczynku w tzw. pokojach gościnnych elbląskiej ekspozytury rezygnują nawet najbardziej przemęczeni kierowcy. Dlaczego, niech to wyjaśnią fakty:
     W pokojach gościnnych ekspozytury PKS w Elblągu brak jest umywalni, szaf, krzeseł, pieców itp. Mimo że stojące otworem drzwi, (z powodu braku kluczy) świadczą o dużej „gościnności” gospodarzy, wolimy siebie poszukać innego miejsca na odpoczynek – mówią.
     Komisja BHP przy ekspozyturze PKS w Elblągu wybrana została w styczniu br. Dotychczas jednak nie zdoła się ona ani razu zebrać, by omówić możliwości poprawy warunków pracy. Wielu jej członków nawet nie wie o tym, że zostali wybrani w skład komisji.
     Właśnie w wyniku zupełnej bierności komisji BiPH, jak również w wyniku nie docenienia zagadnień warunków pracy przez radę zakładową, zdarzają się fakty, o których powyżej wspomniano.
     Najwyższy czas aby sprawą BiPH w ekspozyturze elbląskiej PKS ktoś się rzetelnie zajął. Stworzenie robotnikom jak najlepszych warunków pracy uznał II Zjazd Partii za sprawę bardzo ważną. Troska o człowieka pracy-główna myśl przewodnia obrad II Zjazdu, winna być realizowana również przez ekspozyturę elbląską PKS.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini