Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Elbląska oświata w cyfrach

Dziś w mieście działa 19 szkół, do których uczęszcza 15.700 dzieci, uczy 406 nauczycieli. Dodajmy, że w nowym roku szkolnym otwarte zostaną dwie dalsze szkoły, informował Dziennik Bałtycki z 17 sierpnia 1962 r.

Każdy, kto po kilkuletniej nieobecności wraca do Elbląga, staje zdumiony – tyle zmian. Takie samo odkrywcze zdumienie budzą liczby i obrazujące rozwój szkolnictwa podstawowego w Elblągu.
     Oto kilka przykładów.
     W roku wyzwolenia czynne były w Elblągu tylko 3 szkoły – 14 nauczycieli uczyło 916 uczniów. Dziś w mieście działa 19 szkół, do których uczęszcza 15.700 dzieci, uczy 406 nauczycieli. Dodajmy, że w nowym roku szkolnym otwarte zostaną dwie dalsze szkoły. Jeszcze jeden wniosek – tych 15.700 uczniów stanowi około 20% ogółu mieszkańców miasta.
     Ktoś zapyta może – jaki też poziom naukowy reprezentują nasi nauczyciele, w których ręce przekazujemy nasze dzieci ?
     Odpowiedź pierwsza – nie ma ani jednego nauczyciela niewykwalifikowanego. Odpowiedź druga – z 406 nauczycieli, 32 ma ukończone wyższe studia, 126 ukończyło Studium Nauczycielskie, oraz 248 posiada świadectwa Liceów Pedagogicznych. Dodajmy, że nauczyciele wciąż się dokształcają. Odpowiedź trzecia – z 406 nauczycieli, aż 133 posiada staż pracy ponad 9 lat nauczania, dzielą się oni bogatym doświadczeniem z młodymi kolegami.
     Jeszcze o najmłodszych, w 1945 roku było czynne jedno przedszkole dla 180 dzieci. Dziś mamy w Elblągu 18 przedszkoli, do których uczęszcza 1556 dzieci. Opiekę nad nimi sprawują 72 wychowawczyni.
     Wszystkie te cyfry mówią same za siebie.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Niestety jak wszystko nauczyciele sie starzeja i nie zawsze sa zdolni do pracy z dziecmi >:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  slaight(2002-08-17)
 • SZKODA ŻE WIĘKSZOŚĆ WSPANIAŁYCH NAUCZYCIELI ZARABIA TAK MAŁO A NIEKTÓRZY Z NICH NIE MAJĄ PRACY -TAKIE JEST NASZE MIASTO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  OLGA(2002-08-18)
 • Zdumienie to my kurde mamy, jak ten kiczowaty tekst czytam - Naczelny po cuś go tu wlepił przeca to dno, kto to guwno pisał ???? To sie nadaje Do Trybuny Ludu rocznik ala 72 !!! Te Olaf B. przenieś sie na dzał moje ogrody moze ta cuś ciekawego o kompostch skrobniesz ????? I Jak ten portal ma być cool ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zuzia(2002-08-18)
 • Kurcze, czy nikt nie zauważył zdania "...informował Dziennik Bałtycki z 17 sierpnia 1962 r."? Fakt, że jeśli się archiwalia zamieszcza pod szyldem "Ostatnio zamieściliśmy", to może zmylić. Kto ma czas na dokladne czytanie tekstow w necie, albo domysły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2002-08-18)
 • Aleś się zuzia popisał spostrzegawczością !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-08-18)
 • te tam "czytamy - " nigdy nikomu literki nie umkneły ????? Hm...........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zuzia(2002-08-18)
 • co Wy za głupoty wypisujecie w tym artykule, 32 nauczycieli ma wykształcenia wyższe, cóż za poniżenie tylko 32?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Beata(2002-08-18)
 • Następna analfabetka się odezwała ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-08-18)
 • zuzia gdy widze twoje komentarze to wspolczuje ludziom ktorzy na codzien maja z toba kontakt ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wielki szu(2002-08-18)
 • No faktycznie nasi elbląscy nauczyciele to super wykształcona grupa społeczna ! Już nie będę protestować, gdy moja córka (bardzo dobra uczennica) znów będzie mówić o "tych kretynach" (nauczycielach) nie umiejących nawiązać normalnego kontaktu z uczniami ale za to "strasznie mądrych".Szlag by to wszystko trafił!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bewa(2002-08-18)
 • Zuzia cierpi na wałęsowatość....znaczy...mowi o ty o czym już nie myśli...dlatego jej komentarze dotyczące jakichkolwiek artykułów to najzwyklejsze brednie...ale i tacy ludzie muszą istnieć zeby inni mogli się dowartościować...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dowartosciowany dzieki zuzi(2002-08-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini