Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski PKS nie boi się zimy

Dyrekcja PKS otrzyma w pierwszym półroczu dodatkowo 16 nowych autobusów, co pozwoli w sezonie na uruchomienie nowych linii autobusowych i znacznie zwiększy częstotliwość przejazdów, informował Dziennik Bałtycki z 18 lutego 1963 r.

Elbląska PKS zakończyła ubiegły rok pełnym sukcesem. Plan wpływów wykonano w 114,2 proc. W ruchu towarowym przewieziono 707 ton towarów, a autobusy pasażerskie przewiozły rekordową liczbę – 2,8 miliona pasażerów.
     Ostra zima nie zaskoczyła wprawdzie dyrekcji PKS, bo przygotowania były czynione, ale pogłębiła trudności, zwłaszcza w dziedzinie technicznej obsługi taboru. Przebudowa hali miała być ukończona w końcu ub. roku, ale terminu tego nie dotrzymano.
     W warsztatach jest więc nadal ciasno.
     Mimo to załoga utrzymała pełną gotową techniczną taboru i zdolność do wyjazdu w ustalonych godzinach. Warto dlatego podkreślić z uznaniem, że plan styczniowy w stosunku do planu kwartalnego nie korygowanego wykonano zarówno w ruchu towarowym, jak i ruchu osobowym
     Wytworzył się nawet pewien paradoks, mimo trudności PKS mógłby wykonać zadania w wyższym nawet procencie, gdyby miał dodatkowe zlecenia przewozów, w dyspozycji bowiem była stale rezerwa wozów. Portfel zleceń jednak zmalał głównie z braku zamówień ze strony przedsiębiorstw budowlanych.
     Bieżące dane analityczne wykazują jednak, że plan kwartalny PKS będzie wykonany i zima nie spowoduje zakłóceń w pracy tego przedsiębiorstwa. W warunkach niepełnego wykorzystania taboru PKS warto przypomnieć elbląskim przedsiębiorcom aby zastosowały częściowy przerzut przewozów własnych z PKP na PKS.
     Na zakończenie jeszcze jedna miła. wiadomość.
     Dyrekcja PKS otrzyma w pierwszym półroczu dodatkowo 16 nowych autobusów, co pozwoli w sezonie na uruchomienie nowych linii autobusowych i znacznie zwiększy częstotliwość przejazdów.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini