Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski PSS nie rezygnuje z nowych osiągnięć

W sezonie do Krynicy Morskiej będzie się dowozić codziennie około 3 ton bułek i 2 tony chleba, informował Dziennik Bałtycki 25 marca 1963 r.

W ub. roku, elbląska PSS osiągnęła 170 mln złotych obrotu, co stawia tą spółdzielnię w rządzie poważnych jednostek usługowych. Warto przy tym dodać, że plan sprzedaży warzyw i owoców wykonano w 109,6 proc., a wyodrębniony plan dla Krynicy Morskiej – 104 proc.
     Do plusów ubiegłego roku trzeba też zaliczyć modernizację 70 sklepów, kosztem prawie 4 mln zł.
     Gorzej natomiast było z piekarnictwem, plan nie został tu wykonany, a jedną z poważnych przyczyn było zwinięcie na okres 10 miesięcy produkcji wyrobów cukierniczych. Ciastkarnia przy ul. Armii Czerwonej została zlikwidowana (budowa ul. Teatralnej), a adaptacja piekarni Nr 6 przy ul. Dzierżyńskiego przeciągnęła się do listopada. Dziś jest już po kłopocie.
     Wypowiedzi prezesa PSS Tadeusza Kozłowskiego, odnośnie perspektyw na bieżący rok, cechuje ostrożny optymizm.
     Plan obrotu wzrasta do 180 mln złotych i dużym sukcesem jest fakt, że mimo trudności zimowych, a więc m.in. konieczności przejściowego zamykania poszczególnych sklepów, plan za pierwsze dwa miesiące został wykonany.
     Obecny rok będzie cechowało generalne natarcie na poprawę warunków produkcji piekarniczej. Już obecnie przeprowadzony jest remont piekarni Nr 9, przy ul. Dzierżyńskiego. Przewiduje się podobny remont piekarni Nr 3, również przy ul. Dzierżyńskiego.
     Jeszcze w tym roku wybudowany zostanie nowoczesny pawilon piekarniczy przy ul. Al. Tysiąclecia. W pawilonie tym odbywać się będzie nie tylko sprzedaż, ale i jego wypiek, w specjalnych piecach, typu „ Liliput”. koszt budowy wyniesie około 1 mln złotych. Dokumentacja jest w trakcie przygotowania, a roboty rozpoczną się na początku trzeciego kwartału i potrwają około 5 miesięcy.
     Zarząd PSS przeznacza także kwotę 780 tysięcy złotych na dalsze uzupełnienie wyposażenia piekarni. Pozwoli to na zakup 58 nowych maszyn i specjalnych urządzeń.
     Czarną plamą na tych zmianach jest Krynica Morska. Istniejąca tam piekarnia ulegnie w najbliższym czasie wyburzeniu, gdyż znajduje się na terenie budowy nowej magistrali drogowej. PSS otrzymała inny budynek, ale wymaga on gruntowej przebudowy. Obecnie przygotowuje się dokumentacje techniczną. W sezonie do Krynicy Morskiej będzie się dowozić codziennie około 3 ton bułek i 2 tony chlebaElbląski PSS w obecnym stanie nie podoła temu zadaniu. Sprawa ta jest obecnie uzgadniana na szczeblu wojewódzkim i prawdopodobnie zaopatrzenie sezonowe Krynicy Morskiej przejmie PSS w Tczewie. Tak, czy inaczej problem będzie rozwiązany.
     Z innych zamierzeń warto wspomnieć, że PSS otworzy jeszcze przed sezonem nowy pawilon z artykułami przemysłowymi. Pawilon jest obecnie w budowie.
     W Elblągu zakończona zostanie modernizacja ostatnich sklepów. Cztery przekształcone zostaną na „ SAM”, a są to : sklep Nr. 77, przy ul. 1 Maja, przy ul. Armii Czerwonej oraz Nr. 12, przy ul. Dzierżyńskiego. Również w tym roku zostanie wybudowany nowy pawilon z artykułami spożywczymi. Ostateczna lokalizacja tego pawilonu nie jest jeszcze dokonana – mowa jest o ulicy Kamiennej, lub o ul. Kościuszki.
     Po ostrej zimie powinno być upalne lato, dlatego też PSS szykuje pewną innowacją. Na miasto wyjedzie 8 wózków do gaszenia pragnienia. Oby tylko naprawdę był upał. Życzymy tego PSS, ale przede wszystkim nam tak spragnionych słońca.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini