Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie chcą form przestrzennych

 
Elbląg, Elblążanie chcą form przestrzennych Fot. Z. Kosycarz.
Rek

 Wystawione w mieście formy przestrzenne skonstruowane w czasie trwania I Biennale Form Przestrzennych, wzbudzają duże zainteresowanie mieszkańców - czytamy w Głosie Elbląga z 2 października 1965 roku.

Wśród nich zdecydowanie popiera zarówno inicjatywę organizatorów, jak i eksponowane kształty, często może nieco dziwaczne, ale urzekające swym pięknem. O tym, że tak jest, świadczy pismo komitetu blokowego Osiedla Saperów z dnia 31 sierpnia br., skierowane do "Organizatorów I Biennale Form Przestrzennych".
"W imieniu mieszkańców osiedla zamechowskiego przy ul. Saperów, oraz w związku z wieloma na ten temat rozmowami, proszę o rozpatrzenie następującej możliwości. Prosimy o ustawienie przynajmniej jednej formy przestrzennej harmonizującej z naszym pięknym osiedlem. Mieszkańcy twierdzą, że kolor odegrałby tu swoją decydującą rolę, szczególnie w odniesieniu do "radości życia". Ze swej strony zobowiązują się do stałej opieki i konserwacji."
     Tak więc mieszkańcy chcą, aby w ich dzielnicy pojawiły się formy przestrzenne. Jeśli więc dyrekcja Zamechu - do której Galeria El skierowała pismo- wyrazi zgodę , to kto wie, czy w dzielnicy Saperów - po przekonsultowaniu sprawy z twórcami - nie pojawi się jedna z nich. Ale - nie róbmy na razie nadzieli.
     Tak więc formy przyjęły się w Elblągu. Dotychczas zdanie to potwierdzane było przez rozmowy, rozpisane ankiety. Obecnie mieszkańcy przystąpili do swojego rodzaju ofensywy- domagają się form w swych dzielnicach uważając, że usytuowanie ich w jednym miejscu nie jest najwłaściwszym rozwiązaniem. Nie chcemy polemizować kto ma tutaj rację. Cieszymy się natomiast, że formy wzbudziły aż tak duże zainteresowanie.
(jk)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE