Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Park Traugutta Park Traugutta

Gospoda PSS Nr 1 w Elblągu

Sobota, 29 września 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 257

Niejednokrotnie na łamach naszego pisma krytykowaliśmy znajdujące się w Elblągu zakłady zbiorowego żywienia. Trzeba przyznać, że niektóre z nich wzięły pod uwagę nasze krytyczne spostrzeżenia i zmieniły swój styl pracy, uwzględniając życzenia konsumentów. Do takich zakładów należy w pierwszym rzędzie gospoda PSS Nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej.
      Wspomniana gospoda ( największa w Elblągu ) wyposażona jest w 48 stołów i jest w stanie obsłużyć jednocześnie około 160 konsumentów. Nasze spostrzeżenia ujawniły ponadto, że gospodzie tej ( a dotyczy to również i kuchni ) panuje wzorowa czystość i higiena.
      Zaopatrzenie kuchni w dostateczną ilość sprzętu, stosunkowo szybkie podawanie obiadów, oraz urozmaicony jadłospis z równoczesnym dobrze zaopatrzonym bufetem gwarantują sprawne obsługiwanie gości, nic więc dziwnego, że gospoda ta cieszy się dużym powodzeniem, o czym dobitnie świadczą pochwały wpisane do książki życzeń i zażaleń.
      Ale gospoda ma też i swoje bolączki, do których w pierwszym rzędzie należą: nagminne znikanie noży i widelców, oraz szkła bufetowego, niestety, wynoszonego przez gości. A trudno, żeby dyrekcja PSS zaopatrywała codziennie gospody w potrzebne im nakrycia.
      Drugą bolączką zakładu jest to, że niektórzy goście przynoszą ze sobą wódkę, zakupioną na mieście, zajmują stolik i blokują miejsca dla innych konsumentów, chcących zjeść obiad. W czasie największego nawet ruchu część stolików zajęta jest przez wspomnianych amatorów wódki. Sprawą tą niezwłocznie powinien zająć się zarząd PSS, który na pewno znajdzie sposób zlikwidowania tego niezdrowego stanu rzeczy.
      Dalszą bolączką zakładu jest sprawa hotelu.
      W budynku, w którym mieści się gospoda, na wyższych piętrach znajdują się pomieszczenia hotelowe. Jak wykazują nasze spostrzeżenia i uwagi kierownictwa gospody warunki, panujące w hotelu ( zapluskwienie ), spowodowały zamknięcie na stałe większości pokoi mieszkalnych.
      Odpluskwienia nie można w obecnych warunkach przeprowadzić ze względu na liczne pęknięcia w ścianach, będące wylęgarnią insektów. Kierownictwo gospody wystąpiło z wnioskiem o przeprowadzenie remontu względnie zamknięcia hotelu.
      Jednakże Prezydium MRN nie zgadza się na zamknięcie nawet czasowe, motywując to tym, że wyremontuje go samo. Na razie obiekt hotelowy bez remontu nie spełnia swego zadania znajdując się pod okupacją pluskiew.
      Reasumując powyższe, należy stwierdzić, że mimo opisanych braków gospoda PSS Nr 1 dobrze spełnia swoje zadania, a personel jej rozumie, że winien służyć przede wszystkim interesom ludzi pracy.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne