Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jaki będzie nowy teatr

W elbląskim teatrze wybudowano 24 garderoby dla aktorów i statystów, fryzjernię, pracownię krawiecką i szewską, informował Głos Elbląga z 28 listopada 1963 r.

Jedynym nie zakończonym obiektem wchodzącym w skład Elbląskiego Domu Kultury im. K. Jagiellończyka jest teatr. Inwestor przewiduje, że w przypadku otrzymania środków w terminie do 10 grudnia br. – co pozwoli na podpisanie umów z wykonawcami, obiekt oddany zostanie do użytku w połowie przyszłego roku. Już w dniu 1 maja 1964 r. mógłby się odbyć pierwszy spektakl. Czasu na załatwienie niezbędnych formalności pozostało więc nie wiele i wszystko zależy od tego, czy Wydział Kultury Prezydium WRN w Gdańsku przyzna limit inwestycyjny w przewidzianym terminie.
     Nowy teatr będzie pięknym obiektem obliczonym na 600 miejsc. Ściany amfiteatralnej widowni wyłożone zostaną z jesionu, przy czym ścianka oddzielająca od foyer będzie rozsuwana, co w przypadku organizowania bardziej masowej imprezy – zwiększy widownię o 600 miejsc stojących. Scena obrotowa wyposażona w najbardziej nowoczesne urządzenia mechaniczne, pozwoli na szybkie i sprawne zmiany dekoracji.
     Poza widownią i sceną teatr posiadać będzie doskonałe zaplecze, znajdująca się w najniższym poziomie obiektu stolarnia zostanie połączona 16-metrowym dźwigiem z malarnią i kieszenią boczną sceny. Sala prób posiada 80m kw. Wybudowano 24 garderoby dla aktorów i statystów, fryzjernię, pracownię krawiecką i szewską. Będzie to więc jeden z najbardziej nowoczesnych teatrów w kraju. Jak informuje dyrektor EDK tow. Z. Tyburski, w najbliższych dniach ukończone zostaną prace przy montażu urządzeń mechanicznych sceny. Podwieszono już strop nad widownią i wykonano oświetlanie. Pozostało jeszcze wyłożenie ścian boazerie i wybudowanie rozsuwanych ścianek oddzielających od foyer, położenie parkietu i montaż foteli. Ogólny koszt robót wykończeniowych przewidzianych do wykonania w 1964 r. wynosić będzie około 2,5 mln zł.
     Dojdzie do tego koszt prac elewacyjnych całego budynku oraz tzw. mała architektura i uporządkowanie otoczenia. Z chwilą oddania teatru do użytku, ze wszystkich pomieszczeń użytkowych dom kultury-wyłączając biura, może jednorazowo korzystać 2.400 osób. Jest to olbrzymia powierzchnia i stwarzająca nieograniczona możliwość kulturalnej pracy i rozrywki dla mieszkańców Elbląga, zwłaszcza młodzieży.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapety przestrzenne
Fototapety z Elblągiem
Fototapety z końmi