Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jedziemy na wczasy

Doczekaliśmy się wreszcie sezonu turystycznego. Pusty dotąd gmach PTTK w Elblągu ożywił się znowu. Masowo przybywają tu wycieczki szkolne, informował Głos Elbląga z 2 czerwca 1958 r.

W chwili obecnej wpłynęło już przeszło 100 zgłoszeń wycieczkowych, obejmujących około 5 tysięcy osób. Zarząd PTTK, otrzymał też pierwsze zgłoszenia wycieczek zagranicznych. W kolejności przybędą wycieczki z Czechosłowacji i Związku Radzieckiego, a następnie zawitają do Elbląga i Krynicy Morskiej Szwedzi, Węgrzy i Bułgarzy.
     Warto i trzeba pomyśleć o utrzymaniu czystości w mieście i uporządkowaniu placyku przed domem wycieczkowym PTTK, a to w myśl starej przestrogi – „jak cię widzą, tak cię słyszą”. Tyle pod adresem przedsiębiorstw miejskich.
     Wracając do spraw turystyki i wczasów, PTTK szykuje dla elblążan szereg miłych niespodzianek. W pierwszym rzędzie, chodzi tu o wczasy w Krynicy Morskiej, gdzie obecnie już sekretariat PTTK przyjmuje zgłoszenia. Można też zgłaszać się na wczasy górskie w Zakopanem, Bukowinie i innych miejscowościach.
     Nie licząc miejscowych turystów, oblicza się, że w sezonie przybędzie do Elbląga 40 tys. osób. Taka ilość turystów wymaga zapięcia organizacji obsługi turystycznej na ostatni guzik. Praktyka ubiegłego roku wskazuje, że główne niedomagania polegały na trudnościach w uzyskaniu odpowiedniej ilości miejsc na statkach i szybkości obsługi turystów w lokalach żywienia zbiorowego. Tą uwagą winne zainteresować się EZG w Elblągu i Żegluga Gdańska.
     Wart tu dodać, że w bieżącym sezonie PTTK zawiera szereg umów na wymianę turystów, jak np. ze Spółdzielnią Turystyczną „Camping” z Łodzi, z PTTK w Warszawie, Krakowie i innych miastach, zastrzegając oczywiście odpowiednie korzyści dla turystów własnych.
     A więc – do zobaczenia się w górach i nad morzem.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO