UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
..., a moim zdaniem (wybrany wątek)
 • Front pruski (III Bialoruski), nie był traktowany jako droga na Berlin. To Żukow ze swoim frontem nacierał na kierunku berlińskim. Natomiast fronty nadmorskie i w ówczesnych Prusach miały za zadanie zabezpieczyć ten główny czyli na Berlin i ostateczne zniszczenie sił niemieckich na tym obszarze. Po likwidacji wojsk niemieckich na półwyspie Sambijskim i opanowaniu ziem pruskich, a szczególnie po zdobyciu Gdyni i Gdańska działania wojenne na tym terenie posiadały charakter drugorzędny. Stąd też walki o Elbląg nie posiadaly bezpośredniego związku ze zdobyciem Berlina, a ogrom zniszczeń miasta wynikał z całkiem innych względów spowodowanymi zresztą założeniami strategicznymi obu walczących stron.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  Batow(2019-01-27)
 • @Batow - Niemniej wiązały znaczne siły sowietów co sztab Adolfa uwzględniał. Niemniej dzięki z poszerzenie faktów. Trzeba też dodać że po wyczerpujących walkach, jak wszyscy zwyciężcy (Azja itp ), tow. radzieccy odpoczywali i odprężali sie z Niemkami. Jedna z Sopotu wspomina : miało mnie 9,w ciąże nie zaszłam, ale babcia nie przeżyła. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2019-01-27)
Reklama