Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto Chleba Widziane z Bramy Targowej Święto Chleba Widziane z Bramy Targowej

Kiedy przestaniemy narzekać na telefony?

Piątek, 6 lipca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 184

Tyle już pisaliśmy na temat telefonów i telefonistek elbląskich, mimo to nie widać żadnej zmiany na lepsze.
      Nie znaczy to jednak, że w Elblągu pracują same złe, nieuprzejme i niegrzeczne telefonistki. Są przecież i takie, których obsługa daje pełne zadowolenie i satysfakcję abonentowi. Trafiają się telefonistki, które potrafią szybko i sprawnie obsłużyć klienta, które znajdą czas, aby powiadomić miłym, grzecznym głosem: " łączę", " dziękuję", lub - " niestety, zajęty". Takich jest nawet większość. Abonenci poznają je po glosie i wówczas nasuwa się myśl; - szkoda, że nie ma książki " pochwał", w której abonenci mogliby wpisać swoje uwagi oraz pochwalić telefonistkę, która przez grzeczną i szybką obsługę, oszczędza czas urzędników, ich nerwy, a tym samym dokłada swoją cegiełkę do budowy Planu 6- letniego.
      Ale są, niestety, i inne telefonistki, których praca hamuje pracę biur i urzędników, których arogancja i nieuprzejmy ton psuje nerwy i wyprowadza z równowagi interesantów.
      Np. w dniu 18 czerwca w godzinach popołudniowych na uzyskanie 4 połączeń straciłem 1 godzinę 35 minut na czekanie - ( w jednym wypadku centrala przez 45 minut nie zgłaszała się, mimo, że kostką dawałem sygnały).
      Nie był to sporadyczny wypadek!
      Normalnie w godzinach urzędowych przy obsłudze " złej" telefonistki, trzeba czekać do 10 minut na jedno połączenie. O ile biuro musi mieć najmniej 20 rozmów dziennie, to na czekanie traci 3 godziny i 20 minut ( a takich biur jest sporo na terenie miasta). Ile godzin jest zmarnowanych w ciągu jednego dnia? Jak dużo traci na tym państwo.
     Zdarza się, że zniecierpliwiony abonent prosi nieuprzejmą telefonistkę o połączenie z kierowniczką sali lub inną władzą zwierzchnią. Wtedy z zasady "nie ma" ani kierowniczki, ani naczelnika, albo biedak w ogóle nie otrzyma połączenia, bez wyjaśnienia przyczyny. Telefonistka bez powodu przerywa rozmowy, czy to miejscowa, czy też zamiejscową, a na zapytanie, dlaczego nastąpiło przerwanie słyszy się zawsze odpowiedź - "nikt nie rozłączał, nic o tym nie wiem". Nie wierzę w cuda, a tym bardziej w cuda na poczcie, gdzie telefony " same się wyłączają".
      Czy nie byłoby wskazane, żeby telefonistka zgłaszając się, podawała swój numer służbowy? Dzięki temu przestałaby ona być zakonspirowana, a wiedząc, że jest znana abonentowi, będzie się starała wówczas sprawniej pracować. Obecnie bowiem, zapytywana o nazwisko lub numer służbowy, nie podaje danych o sobie, aby uniknąć słusznej krytyki.
      Proponujemy zastanowić się nad ta propozycją i wprowadzić w życie, zanim Elbląg nie otrzyma od tak dawna obiecywanej centrali automatycznej.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprawka Szkolna
Pieczątki Trodat
Prezent na Dzień Chłopaka
Pieczątki Firmowe