Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Borowik Borowik

Kolonia letnie w Elblągu

W Elblągu w szkole nr 19, mieścić się będzie kolonia dzieci pracowników Filharmonii Narodowej w Warszawie, a w II Liceum przebywać będzie 300 dzieci pracowników Towarzystwa Kulturalnego-Oświatowego z Wrocławia, Głos Elbląga z 13 czerwca 1963 r.

Po raz pierwszy kolonie letnie w Elblągu organizuje Wydział Zdrowia Prezydium MRN. W tym roku czynnych tu będzie 10 kolonii. Wydział oświaty organizuje więc m.in. dwa turnusy kolonii razem dla 200 dzieci koło Olsztyna.
     „Zamech” ma stałe miejsce letnich kolonii w Borkowie koło Kartuz, gdzie latem spędzą wakacje na dwóch turnusach 600 dzieci. Zakłady Wielkiego Proletariatu organizują kolonie dla 200 dzieci w powiecie sztumskim w Wielkiej Wsi, a MPRB – w Krynicy Morskiej dla 120 dzieci.
     W Elblągu w szkole nr 19, mieścić się będzie kolonia dzieci pracowników Filharmonii Narodowej w Warszawie, a w II Liceum przebywać będzie 300 dzieci pracowników Towarzystwa Kulturalnego-Oświatowego z Wrocławia.
     Po raz pierwszy do Elbląga, do szkoły nr 15, przyjedzie 120 dzieci pracowników cementowni „Wiek” z „Ogrodzieńca” koło Zawiercia. Cementownia zobowiązała się ogrodzić szkołą, która nie ma funduszy na ten cel.
     W szkole nr 18 w dwóch turnusach rozgości się kolonia z woj. katowickiego – z kopalni „Zema”, która przyśle 300 dzieci i z katowickiego MHD, który organizuje kolonie w Elblągu już 7 raz.
     Trzeci raz Elbląg gościć będzie w Technikum Ekonomicznym dzieci górników śląskich, a pierwszy raz z Fabryki Sprzętu Elektrycznego z Zielonej Góry, przyjedzie do Elbląga w II turnusie 240 dzieci, które mieszkać będą w szkole nr 13.
     Na kolonie letnie Wydział Oświaty Prezydium MRN przeznacza 156 tys. złotych. Elbląg będzie odwiedzany także przez dzieci z wiosek województwa gdańskiego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem