Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komitet obchodu Dnia Nauczyciela powołano w Elblągu

Ostatnio w Elblągu odbyło się zebranie aktywu Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu, na którym powołano Miejski Komitet Obchodu Dnia Nauczyciela - czytamy w Głosie Elbląga z 11 listopada 1960 roku.

Na pierwszym swym posiedzeniu komitet opracował program obchodu Dnia Nauczyciela. Przewiduje się zorganizowanie w sali kina "Zamech" miejskiej akademii. Komitet Miejski PZPR urządzi spotkanie aktywu partyjnego z nauczycielstwem. Niezależnie od tego komitety nauczycielskie wszystkich szkół ustalą własne programy obchodu Dnia Nauczyciela.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy zgodne z prawem jest pobieranie oplat od uczni na tzw. "KOMITET RODZICIELSKI " ?Od lat z tych pieniedzy uzbieranych korzystają WYLĄCZNIE nauczyciele :a to na kawusie, a to na ciastka, itp. A dzieciakom gó. .. no.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BĄDZMY SPRAWIEDLIWI(2010-11-11)
 • Jakie kawusie i jakie ciastka??? Tak zwany KOMITET RODZICIELSKI już dłuższego czasu zowie się RADĄ RODZICÓW (więc Twoja wiedza na ten temat jest chyba nieco przestarzała), a kasa zbierana dobrowolnie jest przynajmniej u mnie w szkole przeznaczana wyłącznie na potrzeby młodzieży. Nauczyciele jak i pozostali pracownicy szkoły sami sobie kupują kawusie i ciasteczka :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lekko zdegustowana(2010-11-11)
 • Dajcie jakieś nazwiska z tamtego komitetu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-12)
 • do bądzmy sprawiedliwi. jak chcesz to wypij tą kawusie, zjedz te ciastka i ucz swoje dzieci sam. zawód nauczyciela to ostatni kawałek chleba. dziwię się tym ludziom że za takie marne pieniądze, marnując zdrowie, użerają się z rodzicami którzy piszą takie bzdury i czekają żeby szkoła wychowała za nich dzieci. tylko płatna edukacja może was nauczyć szacunku do ludzi. już niedługo będziecie ją mieli. zapłacone zawsze lepiej smakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  h20(2010-11-12)
 • jak zwał, tak zwał, czy KOMITET RODZICIELSKI czy RADA RODZICÓW, wam nauczycielom pensje zapewnia rząd i MEN, NIE ŻĄDAJCIE DODATKOWYCH OBOWIĄZKOWYCH OPŁAT, OD RODZICÓW, bo to nie zgodne z prawem. Próba wyłudzania pieniędzy pod przykrywką RADA RODZICÓW. zawód nauczyciela schodzi na psy, ządając nieformalnych opłat od rodziców. Bo w praktyce te pieniązki sluzą jednemu celowi, opisanemu wyżej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BĄDŹMY SPRAWIEDLIWI(2010-11-13)
 • chwała wspaniałym nauczycielom mgr Pawłowicz, mgr Szkolnicka mgr Aleksander Kociałkowcki, mgr inż. Rosnowski mgi inż Czuchnowski mgr inż Mędraś mgr Majerowski. Są to wspaniali ludzie i naukowcy o których nie wolno zapomnieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MIESZKANIEC ELBLĄGA(2010-11-13)
 • mgr Pawowicz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-13)
 • Kolejny komentarz osoby, która nie ma zielonego pojęcia o tym co się dzieje w szkole. Radę Rodziców jak sama nazwa wskazuje tworzą rodzice uczniów chodzących do danej szkoły. Co roku są sprawozdania na co i po co konkretne sumy zostały wydane i to nie jest tajne. Wychowawcy, przedstawiciel Rady Rodziców lub dyrektor szkoły na zebraniach informuje o tym wszystkim. I nigdy te pieniądze nie posłużyły na kawki i herbatki naucyzcielom, a uczniom - nagrody, dyplomy itp. Są to rzeczy kupowane tylko i wyłącznie dla uczniów. Ale jeśli ktoś na zebrania nie chodzi, nie interesuje się dzieckiem, nawet nie wie, w której klasie dziecko jest ani kto jest wychowawcą, to i takie bzdury pisze. niestety coraz więcej jest takich rodziców, więc czego spodziewać się po dzieciach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  degust(2010-11-14)
 • To jest prawda, Rodzice wymagają od nauczycieli, aby ich dzieci wychowywali nauczyciele. Jak można wychować dziecko w klasie liczącej 30 osób mając 1 godz. tygodniowo. Aktualnie dzieci są roszczeniowe, nic od siebie, tylko dla nich? Skąd taka potrzeba?, tylko i wyłącznie to wychodzi ze środowiska rodzinnego domu. O składkach na komitet rodzicielski decyduje Rada Rodziców i sami uczniowie (samorząd szkolny). To są pomówienia, że za te pieniądze pijemy kawę i mamy ciasto! Pracuję 20 lat w szkolnictwie i nigdy z pieniędzy rodziców uczniów nie piłam kawy ani nie jadłam ciasta. Ciężko pracuj, nie tylko godziny lekcyjne w klasie, ale dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych (konkursy), dla uczniów słabych (zjęcia wyrównawcze), jak również praca w domu nad przygotowaniem lekcji, sprawdzeniem prac klasowych, testów, sprawdzianów, opracowaniem pytań do testów, sprawdzianów, próbnych matur, egzaminów zawodowych. Moja praca nie kończy się po wyjściu z zakładu pracy- szkoły trwa jeszcze do późnych godzin. Jest to kosztem rodziny, wychowaniem własnych dzieci i własnym zdrowiem. Powiedzenie "obyś cudzie dzieci uczył" jest w tym miejscu bardzo wymowne!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  DZ(2010-11-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Agama brodata
Cats Best 10L
Artemia
Ochotka żywa